Двері – перше, що бачать гості, так що бажання господаря вибрати ефектніший варіант можна зрозуміти. Однак двері повинні бути не тільки стильними, а й надійними, адже від них залежать безпека квартири та збереження майна. Розбираємось, як вибрати вхідні двері, які моменти обов’язково потрібно передбачити і як двері співвідносяться з інтер’єром.
Різниця зовнішніх вхідних дверей від квартирних
Зовнішні вхідні двері для будинку, які можна купити в інтернет магазині https://holz.ua/ua/dveri/vhodnye/naruzhnye зазвичай відрізняються від квартирних дверей в декількох аспектах:
- Матеріали: зазвичай зовнішні вхідні двері виготовляють з більш міцних та стійких матеріалів, таких як сталь, алюміній або дерево, щоб забезпечити більшу міцність та захист від зламу, відмінності температур і погодних умов, таких як дощ, сніг, вітер, сильні перепади температур, щоб забезпечити максимальну тривалість експлуатації.
- Конструкція: зовнішні вхідні двері зазвичай мають більш складну конструкцію, ніж квартирні двері, зокрема з більшим числом замків та засувок, щоб забезпечити більшу безпеку.
- Зовнішній вигляд: зовнішні вхідні двері зазвичай мають більш привабливий зовнішній вигляд, з дизайном, що підходить до будівлі або дому, а також можуть мати додаткові декоративні елементи.
- Розмір: зазвичай зовнішні вхідні двері мають більший розмір, ніж квартирні двері, щоб вони були достатньо великі для в’їзду і виїзду автомобілів та іншої техніки.
- Функціональність: зовнішні вхідні двері можуть мати додаткові функції, такі як забезпечення відповідного ізоляції від шуму та тепла, або можуть мати козирок, що забезпечує захист від дощу та снігу, а також нержавіючий поріг, який допомагає запобігти корозії від вологи та інших негативних факторів.
Основні вимоги до внутрішніх вхідних дверей
Основні вимоги до внутрішніх вхідних дверей можуть варіюватися залежно від конкретних потреб та вимог, але найбільш загальні з них наступні:
- Міцність та стійкість: вхідні двері у квартиру повинні бути достатньо міцними та стійкими, щоб уникнути пошкоджень та забезпечити довговічність експлуатації.
- Звукоізоляція: внутрішні вхідні двері повинні забезпечувати достатній рівень звукоізоляції, щоб зменшити шум, що проникає з кімнати до кімнати, та забезпечити конфіденційність.
- Вогнестійкість: двері повинні мати відповідний рівень вогнестійкості, щоб запобігти поширенню вогню у разі пожежі.
- Естетичний вигляд: внутрішні вхідні двері повинні відповідати внутрішньому дизайну кімнати та бути естетично приємними для очей.
- Зручність в експлуатації: двері повинні бути легко відкриватися та закриватися, щоб забезпечити комфорт користування, а також бути легкими для монтажу та демонтажу.
- Безпека: двері повинні забезпечувати безпеку для жителів квартири, що означає, що вони мають відповідну систему замків та фурнітури, яка унеможливлює неповідомлене проникнення в квартиру.
- Вартість: вартість дверей повинна відповідати їх якості та вимогам, а також бути доступною для споживачів.
Основні параметри вхідних дверей
Зламостійкість
Для вхідних конструкцій це основний критерій. До злостійких відносять тільки металеві вхідні двері. Досягається вона за рахунок цілого ряду елементів: товщина та кількість сталевих листів, технологія виробництва сталі, технологією виготовлення та конструкцією дверної коробки, наявністю броненакладок або бронечашки на область замку, кількістю замків та секретністю їх механізмів, протизнімними системами та додатковими підсилювачами вхідних дверей.
Товщина металевих листів
Металеві вхідні двері з товщиною сталевого листа більше 1мм вважаються зламостійкими. Вважається, що такі вхідні конструкції розкрити фізичними методами впливу неможливо. На ринку представлені моделі та з двома листами сталі. Чим більша товщина листа та їх кількість, тим більший захист пропонує двері. Товщина листа зазвичай від 1 до 2мм. Тому сталеві двері з листом стали товщиною менше 1мм краще не розглядати. Якщо хочеться заощадити, краще вибрати модель вхідних дверей з 1 листом із холоднокатаної сталі товщиною 1мм. Листи холоднокатаної сталі значно міцніші і використовуються для бронебійних дверей. Деякі виробники вхідних дверей використовують лише холоднокатану сталь.
Замки
Як правило, усі виробники комплектують власні двері двома замками. Існують 4 класи зламостійкості замків. 4 – найвищий рівень. Розкрити такий замок або підібрати до нього відмичку неможливо. Якщо ви вибрали металеві вхідні двері із замком 4 класу зломостійкості, будь-який секретний механізм у нього, чи є додатковий замок і який тип секрету використовується в другому замку. Якщо у вибраних вами вхідних дверях основний замок не має підвищеної зламостійкості, завжди вибирають моделі з двома замками різного типу.
Секретні механізми
Окремо виділяють замки підвищеної секретності. Це означає, що зловмисникові знадобиться кілька типів професійних інструментів, щоб тільки спробувати розкрити такий замок. Має значення та виробник. Найнадійніші – замки всесвітньо відомих виробників. Здорово, якщо двері комплектуються таким замком за промовчанням.
Конструкції та пристрої підсилювання
Навіть якщо не хочеться переплачувати за додатковий лист сталі, можна купити такі ж надійні двері. Щоб посилити свої конструкції, виробники використовують масу способів і сучасні технології. Один із варіантів взяти двері з глухим дверним коробом. Віджати такі двері, створені за спеціальною технологією, неможливо. Всі залізні двері мають протизнімні штирі, що перешкоджають несанкціонованому оренду. Деякі вітчизняні виробники комплектують свою продукцію цілими системами проти знімання, не тільки для коробки, але і для полотна і замків.
Вибрати двері підвищеної міцності навіть із одним листом стали дуже просто. Достатньо, щоб вона мала ребра жорсткості у конструкції. Вони являють собою арматуру, розташовану вздовж, поперек коробки або комплексно гратами. Декілька ребер жорсткості повноцінно замінюють додатковий сталевий лист. Як правило, цього достатньо. А якщо ви зустріли модель додатково укомплектованими лонжеронами, то ви отримаєте набагато міцнішу конструкцію.