Навіщо потрібен розчин для лінз?

За будь-якими оптичними виробами багаторазового використання потрібно правильно доглядати. Не винятком є і лінзи, які застосовують для покращення або коригування зору.

Для їх зберігання використовуються контейнери із спеціальною рідиною. Придбати її можна за посиланням https://niceoptica.com/products/58-rastvory-i-kapli. В інтернет-магазині Niceoptica також представлені лінзи, окуляри та інші товари.

Навіщо потрібен розчин для лінз?

Які бувають розчини для лінз за типом?

Засоби, що застосовуються для догляду за контактними лінзами, поділяються на типи залежно від функцій, які вони виконують. Вони бувають:

  • Водно-сольовими. Раніше користувалися популярністю, але зараз такі розчини використовують рідко. Призначені для зволоження та пом’якшення лінз, але потрібно врахувати, що подібна рідина не дезінфікує.
  • Багатофункціональними. Є оптимальним варіантом для щоденного використання. Завдяки засобу лінзи будуть очищені від пилу та бруду, зволожені, продезинфіковані. Також будуть видалені білкові та ліпідні відкладення, які містяться у слізній рідині. Розчин вважається універсальним, але перед його придбанням слід уточнити, чи він підходить до матеріалу, з якого виготовлені лінзи.
  • Пероксидні. В основі розчину лежить перекис водню, він має антисептичні властивості. Термін використання універсального очищувача – понад 30 днів. За допомогою засобу можна позбутися білкових відкладень та мікроорганізмів з поверхні виробів. Воно підходить для тих, у кого очі – високочутливі або з підвищеним сльозовиділенням.
  • Ензимними. Розчин призначений для видалення забруднень, мають біологічне походження. Подібна процедура виконується для лінз, які мають тривалий термін використання. За допомогою ензимного розчину видаляються найскладніші відкладення, контактна оптика має ідеальний вигляд.

При виборі розчину потрібно обов’язково враховувати тип лінз.

Які завдання виконує розчин?

Основне завдання рідини – підтримка контактних виробів у хорошому стані, що дозволить продовжити термін їхньої служби. Всі сучасні розчини призначені для виконання наступних функцій:

  • Очищення. З поверхні виробів мають бути видалені відкладення, що з’являються в процесі експлуатації. Завдяки постійному очищенню зменшується ймовірність попадання в очі сторонніх предметів, наприклад, пилу.
  • Дезинфекції. Щоденну дезінфекцію виконують, щоб уникнути розмноження бактерій на поверхні. Через них може виникнути очна інфекція або подразнення.
  • Зберігання. Для зберігання багаторазових лінз необхідно дотримуватися спеціальних умов. В іншому випадку відбувається їх висихання та деформація.

Засоби мають особливу формулу, завдяки якій не потрібне виконання механічного очищення. Достатньо завантажити лінзи в контейнер з рідиною. Однак попередньо потрібно обговорити це з офтальмологом.

Який розчин для лінз вибрати?

Фахівці рекомендують вибирати багатофункціональні чи універсальні розчини. Найпростіший варіант – вибирати рідину того самого виробника, що й контактні лінзи. Щоб вибір був правильним, слід уважно читати інструкцію. Зазвичай на упаковці зазначено, для яких виробів призначена рідина, які функції виконує та як її використовувати. Потрібно стежити за часом, який лінзи проведуть у розчині. Якщо він буде скорочений – очищення може бути неповним, якщо збільшений – вироби можуть стати непридатними.

Слід враховувати: що активніша речовина входить до складу рідини – тим глибше очищає розчин. У цьому разі ймовірність виникнення подразнення підвищується. У всіх речовин є особливості:

  • сорбінова кислота може призвести до пожовтіння лінз;
  •  хлоргексидин викликає подразнення;
  •  оскіпол зволожує та надає антибактеріальний захист;
  • гіалуронат натрію відновлює вихідний рівень вологи;
  • алое вера позбавляє подразнення.

Якщо очі дуже чутливі – потрібно звернути увагу на рідини, в яких діючі речовини – слабкі. Обов’язково слід контролювати термін придатності рідини. Прострочена продукція може завдати великої шкоди очам. Рідину обов’язково слід замінити після використання.

Чи можна чимось замінити розчин?

Якщо спеціальна рідина відсутня, її можна замінити, але при цьому потрібно дотримуватись правил:

  • заборонено використання води з-під крана;
  •  для зберігання виробів не можна використовувати кухлі або склянки;
  •  рідина використовується лише один раз.

Якщо спеціальної рідини немає, тимчасову обробку можна виконати за допомогою фізрозчину. Але треба враховувати, що він не підходить для глибокого очищення.

Для того, щоб світ знову став чітким та барвистим, достатньо правильно підібрати лінзи. Якщо їх правильно доглядати – вони прослужать протягом тривалого часу.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.