Пошкодив родимку. Чого очікувати?

Родимки-це часто зустрічаються освіти епідермісу шкіри.

Тому серед населення поширений міф про розвиток раку шкіри після травми родимки.

Детальніше розповість лікар-терапевт, профпатолог, онколог вищої категорії Наталія Власова.

Цей факт сильно перебільшений. Родимка в 90 відсотках випадків доброякісне епідермальний освіту, що містить в своїй структурі пігмент меланін. 

Повредил родинку. Чего ожидать?

Родимки бувають плоскими, опуклими і висячими.  Плоскі пігментні родимки не виступають над поверхнею шкіри. Відповідно, травмувати таку освіту вкрай важко. 

Тільки хронічне тертя об тісний одяг, жорсткі аксесуари, ланцюги, браслети можуть спровокувати травму, кровотеча і запалення на місці родимки. 

Опуклі родимки підносяться над поверхнею шкіри. Найчастіше мають шорстку поверхню і ріст волосся. Факт росту волосся зайвий раз підтверджує про доброякісність освіти. Народна істина» на поганому грунті нічого рости не буде ” підтверджує цей факт.  

Травмувати таку освіту легко. Навіть просте миття мочалкою в душі, виконання фізичної роботи, носіння тісного одягу, ременів, аксесуарів може привести до травми. Факт травми не є небезпечним. 

Небезпечними можуть стати наслідки травми: виникло кровотеча, запалення травмованої області і, як наслідок цього, нагноєння, утворення грубого пост запального рубця на місці травмованої родимки.

Тому необхідно знати як себе вести в даній ситуації: при почався кровотечі необхідно прикласти до поверхні рани тампон, змочений розчином перекису водню або розчином хлоргексидину на 10 хвилин. 

Потім тампон акуратно видаляють і накладають давить суху стерильну пов’язку. І обов’язково травмовану родимку необхідно показати фахівцеві-хірургу або онколога. 

Не відкладайте візит! Не намагайтеся самостійно лікувати травми таких утворень. Якщо залишилася відірвана частина родимки, її необхідно зберегти до візиту до лікаря. Це спростить роботу лікаря в плані діагностики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.