Мирно вирішувати конфлікти: як навчити дитину поводитися гідно

Дружити діти вчаться в дитячому садку, в школі. Багатьом батькам здається, що хлопцям нічого ділити, що всі їхні проблеми легко вирішуються.

Так вони міркують, бо мають життєвий досвід, дивляться на всі ситуації зі своєї позиції. Коли чадо вступає з кимось в конфлікт, починає битися, відстоюючи свою точку зору, його мама і тато можуть прийти в подив. Їм буде здаватися, що вони не так виховували дитину, що він повинен вирішувати будь-які проблеми мирним шляхом.

В останньому вони будуть праві. Махати кулаками-вихід не найкращий. Все і завжди можна вирішити словами. Але як батькам навчити цьому дитину? Допомогти чаду почати мирно вирішувати конфлікти мамі і татові допоможе кілька способів.

Навчити прийому світлофора

Дитину потрібно попросити закрити очі і представити світлофор. Якщо горить червоне світло, йому необхідно стримувати емоції, мовчати про свої почуття. Коли загориться Жовтий, він може подумати над ситуацією, оцінити її, зрозуміти, чому вона виникла.

Мирно решать конфликты: как научить ребенка вести себя достойно

Під час горіння зеленого світла чадо повинен придумати, як можна вийти з положення. Такий спосіб мамі з татом варто порекомендувати чаду застосовувати завжди.

Це дозволить йому не йти на поводі у перших емоцій, не лізти в бійку.

Зразкова Емпатія

Будь-які розбіжності з друзями здаються дитині катастрофою. Вони можуть вибити у нього грунт з-під ніг, можуть вивести його з рівноваги. В такому випадку чадо прийде додому засмучений, пригнічений.

Батькам в такому випадку варто застосувати метод активного слухання, почати називати емоції, які зараз вирують всередині дитини. Чадо в такому випадку зможе зосередитися на своїх почуттях, зможе озвучити їх.

Поступово він зрозуміє, як треба висловлювати своє невдоволення, як необхідно говорити з кривдником, щоб і проблему вирішити, і не вдаватися до рукоприкладства.

Практикувати мозковий штурм

Мама і тато можуть захотіти підказати дитині, як треба діяти в конкретній ситуації, але так чинити їм не варто. Краще запропонувати чаду описати ситуацію з його точки зору і запропонувати кілька варіантів вирішення проблеми.

Потім необхідно попросити його зробити те ж саме, але вже з позиції його товариша, з яким він не знайшов спільної мови. Після всього цього чадо побачить точки дотику, зрозуміє, як можна досягти компромісу.

Зробити банку з паличок для вирішення проблем

Необхідно взяти палички від морозива і написати на кожній з них по одному способу вирішення проблем. Важливо, щоб вони були не пов’язані із застосуванням фізичної сили. Ці палички можна скласти в стаканчик, залишити його на видному місці.

Коли чадо в наступний раз не зуміє з кимось порозумітися, він зможе підійти, дістати паличку і зрозуміти, як можна вчинити, щоб не побитися, а мирно вирішити проблему.

Наведені методи працюють, якщо не один раз до них вдатися, а застосовувати постійно. У такому випадку дитина зможе відучитися махати руками, почне розмовляти з тими, з ким необхідно порозумітися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.