Плече – це кулькоподібний суглоб, який має найбільший діапазон рухів з усіх суглобів людського тіла. Хоча стабільність є, здавалося б, нормальною функцією будь-якої групи м’язів, через великий діапазон рухів плеча ці м’язи можуть відчувати величезну кількість стресу, що викликає у вас біль. Життя з болем у плечі – це неприємний стан, симптоми якого можуть призвести до втрати працездатності. Детальніше: https://vchaspik.ua/ua/otdohni/krasa-ta-zdorovya/537039-bil-v-plechovomu-suglobi-pro-shcho-ce-mozhe-svidchyty
ПРИЧИНИ БОЛЮ В ПЛЕЧІ, ЛІКТІ ТА РУЦІ
Заморожене плече (адгезивний капсуліт)
Заморожене плече також відоме як адгезивний капсуліт. Це стан, що характеризується скутістю та болем у плечовому суглобі. Ознаки та симптоми зазвичай починаються повільно та з часом погіршуються. Точна причина замороженого плеча невідома, але найчастіше воно зустрічається у людей віком від 40 років. Найчастіше захворювання розвивається у жінок. Нерухомість може бути результатомзамороженіплеча через травму ротаторної манжети, перелом руки, інсульт або відновлення після операції.
Захворювання характеризується стадіями заморожування, заморожування і відтавання, самоліквідується (з часом проходить самостійно). Однак для відновлення від цього стану може знадобитися два роки або більше. Фізична терапія, що складається з навчання пацієнта, розтяжки, мобілізації суглобів і домашньої програми вправ, може допомогти прискорити одужання. Для невеликого відсотка пацієнтів із замороженим плечем одужання може зайняти два або більше років.
Тендиніт / удар плеча
Ваше плече складається з кількох суглобів, поєднаних із сухожиллями та м’язами, які забезпечують широкий діапазон рухів вашої руки. Тендиніт плеча (часто званий тендинітом ротаторної манжети плеча) може виникнути, коли ротаторна манжета перевантажена, втомлена, травмована та має вікові дегенеративні зміни. Тендиніт ротаторної манжети викликає біль у верхній частині плеча та плеча. Тендиніт біцепса викликає біль у передній або бічній частині плеча. Біль також може поширюватися на лікоть і передпліччя.
Імпінджмент-синдром є поширеним станом, що вражає плече і часто спостерігається у літніх людей. Цей стан тісно пов’язаний з бурситом плеча та тендинітом ротаторної манжети. Защемлення або зіткнення сухожиль обертальної манжети відбувається в області під кістковою структурою, яка називається акроміоном (проекція лопатки, яка утворює кінчик плеча). Удар трапляється, коли руку неодноразово піднімають над головою, або підіймають над головою з важким вантажем у руці, або можуть виникати, коли ви спите на плечі.
Лікування імпінджменту або тендиніту ротаторної манжети зазвичай включає відпочинок, протизапальні препарати, такі як ібупрофен, фізіотерапію для відновлення належної сили та рухів і рідше ін’єкцію кортизону.
Вивих плеча
Плечовий суглоб є найбільш часто вивихуваним суглобом тіла. Плече може бути вивихнуте вперед, назад або вниз, повністю або частково. Вивих плеча – це травма, при якій кістка плеча вискакує з чашоподібної западини, яка є частиною вашої лопатки. Це більш масштабна травма, яка передбачає пошкодження зв’язок суглоба, де верхня частина лопатки стикається з кінцем ключиці.
Вивих плеча може спричинити оніміння, слабкість або поколювання поблизу травми, наприклад у шиї чи руці. Ваш лікар може спробувати деякі обережні маневри, щоб допомогти вашим плечовим кісткам повернутися на своє положення. Цей процес називається закритим скороченням. Рідко – хірургічне втручаннязазначено.
Часто призначають знеболюючі та міорелаксанти. Лід також може допомогти зменшити біль. Зазвичай через 2-3 тижні після вивиху починають лікувальну фізкультуру, щоб зміцнити м’язи, що підтримують плечовий суглоб.
Розрив обертальної манжети
Обертальна манжета – це група з чотирьох сухожиль і м’язів, які оточують плечовий суглоб. При травмі обертальної манжети ушкоджуються сухожилля обертальної манжети. Коли сухожилля запалені або розірвані, вони не можуть нормально функціонувати. Найбільш поширеним симптомом проблеми ротаторної манжети єбіль.
Біль часто поширюється на верхню частину плеча та руки, але він також може опускатися по зовнішній стороні руки аж до ліктя. Слабкість також може виникнути в результаті травми ротаторної манжети, що впливає на повсякденну діяльність, наприклад піднімання, тягнення та одягання. Більшість пошкоджень ротаторної манжети можна вилікувати без операції. Фізична терапія часто рекомендується як початкове лікування розриву обертальної манжети.
Метою фізіотерапії є покращення функції м’язів, що оточують плече. Зміцнюючи ці м’язи, терапія може допомогти компенсувати пошкоджені сухожилля.
Тенісний лікоть/Лікоть гравця в гольф
Лікоть гравця в гольф або медіальний епікондиліт подібний до свого аналога, тенісного ліктя або латерального епікондиліту. Основні відмінності між цими станами полягають у локалізації болю та активності, яка призводить до травми. Обидва стани спричинені надмірним навантаженням на м’язи та сухожилля передпліччя, що призводить до запалення та болю навколо ліктьового суглоба.
Обидві ці проблеми є формами тендиніту. Люди, які страждають на лікоть гравця в гольф (медіальний епікондиліт), часто займаються спортом з ракеткою або гольфом. Біль від ліктя гравця в гольф зазвичай виникає в ліктьовому суглобі на внутрішній стороні руки. Під час захоплення предметів часто виникає стріляючий біль у передпліччі.
Пацієнти з ліктем тенісиста (латеральний епікондиліт) відчувають біль із зовнішнього боку ліктя, який посилюється під час захоплення предметів і відведення зап’ястя назад. Ця травма поширена серед тих, хто багато займається тенісом або ракетками, звідси й назва «тенісний лікоть». Однак будь-яка діяльність, яка включає повторювані повороти зап’ястя, може призвести до цього стану. Лікування рідко буває хірургічним, оскільки обидва ці стани можна добре впоратися за допомогою невеликого відпочинку та належної реабілітації.
Перелом зап’ястя або кисті
Зап’ястковий суглоб складається з двох кісток вашого передпліччя (променевої та ліктьової кісток) і багатьох крихітних кісток в основі вашої руки (зап’ясткові кістки). Променева кістка – це кістка на стороні великого пальця передпліччя, а ліктьова кістка – це зовнішня кістка передпліччя, розташована на стороні мізинця. Переломи цих кісток є найпоширенішими серед переломів зап’ястка. Другим за поширеністю переломом зап’ястка є перелом ладьевидної кістки. Човноподібна кістка — це одна з маленьких зап’ястних кісток зап’ястя, яка іноді травмується при падінні на витягнуту руку.
Лікування перелому зап’ястка значно відрізняється залежно від місця розташування, положення, стабільності та кількості зламаної кістки, утвореної внаслідок травми. Більшість переломів можна лікувати за допомогою гіпсової пов’язки. Більшість переломів рук є стабільними і не потребують хірургічного втручання. Однак іноді переломи не заживають без відповідного хірургічного втручання. Для стабілізації переломів необхідна внутрішня опора або «апаратне забезпечення». Терапевт може накласти відповідну термопластичну шину, щоб захистити перелом під час загоєння. Ці шини можна зняти для фізичних вправ та гігієни.
Канал зап’ястя
Синдром зап’ястного каналу – це здавлення серединного нерва всередині зап’ястного каналу. Область зап’ястя, де нерв входить у руку, називається зап’ястним каналом. Цей тунель зазвичай вузький, тому будь-який набряк може защемити нерв і викликати біль. Загальними симптомами єбіль, поколювання, а у важких випадках оніміння великого, вказівного, середнього та ½ безіменного пальців. Це зазвичай спричинено повторюваними завданнями, пов’язаними з рукою та зап’ястям. Введення тексту, спираючись зап’ястками на тверду поверхню, може призвести до цієї проблеми.
Лікування зазвичай складається з шинування зап’ястя в нейтральному положенні (без згинання зап’ястя в будь-якому напрямку), протизапальних препаратів і, що найважливіше, модифікації активності, наприклад, носіння м’яких рукавичок під час їзди на велосипеді. Хірургічне звільнення поперечної зап’ясткової зв’язки часто виконується до того, як настане виснаження м’язів. Фізична терапія допомагає відновити діапазон рухів ісила,а також ознайомити пацієнта з факторами, які можуть призвести до повторного виникнення проблеми.