Вчити собаку розуміти людину-досить довгий, копітка і нервове заняття.
І адже ніхто не просить домашнього вихованця сходити в магазин за продуктами або помити посуд.
Само собою, він цього не зробить. Але ось як собака не може зрозуміти найпростіше» йди до мене «або»дай лапу”?
Вчили ж, знає, що треба підходити. Навіть бродячі собаки вдаються, якщо їх покликати.
Експерти пояснюють: насправді, все не так просто, як хотілося б. Всі команди для собаки-абсолютно незрозумілий набір звуків.
Як собаки сприймають відомі команди
Проста фраза» до мене ” має різний контекст і потребує пояснення. Немає собаки, яка з народження розуміла б»сидіти, лежати, стояти, до мене”. Її потрібно цьому навчити.
Чи потрібно кожен рез бігти до господаря або можна понюхати квіточки на клумбі, а потім підійти? А як швидко бігти? А чи означає «До мене» теж саме, що вдома або в лісі?
А буває і так, що людина кричить «до мене» незнайомій собаці на людському, а на собачому це звучить як «я буду тебе вбивати». Собака, звичайно ж, не знає людську мову, але зате добре встигла засвоїти звички свого господаря і то, як він реагує на навколишній світ в залежності від настрою. Тому, якщо Собаці сказати «до мене» так само, як в прикладі, їй простіше прикинутися мертвою, їсти травичку або милуватися зірками. Так вона виявляє знаки примирення.
Собака може вгадати, що робити після тих чи інших слів, але це не означає, що їй відомо, що говорить господар за замовчуванням. А якщо не відгадує-господар дратується, собака напружується і намагається робити вигляд, що її тут немає.
Як навчити собаку командам
Існує відмінний спосіб впоратися з роздратуванням під час навчання собаки і стати хорошим дресирувальником для свого хвостатого друга. Можна привчити собаку приходити не командою» до мене«, а, наприклад,»сосиска в тісті”. Так прийде розуміння, що ніяка сосиска не одягнеться в тісто і не з’явиться в руці в красивій обгортці. Отже, перед господарем стоїть завдання пояснити собаці, чому після цих чарівних слів вона повинна саме підійти, незважаючи на те що інші собаки так не роблять і що буде, якщо вона цього не зробить.
Чим безумніше і несусвітні буде нісенітниця, що замінює традиційну команду, тим швидше йде роздратування. Господар більше не кричить на собаку з обличчям серійного вбивці, а отже, і собаці не захочеться втекти з поля зору або прикинутися стовпом. І навіть якщо собака якимось дивним чином з першого разу зрозуміла, що після слів «сосиска в тісті» їй треба підійти, не варто розслаблятися. Одиничний успіх не означає вивчену команду, її потрібно повторювати і закріплювати ще багато разів, щоб вона працювала завжди.
Звичайно, багато собак після слів» підемо їсти ” біжать, виляючи хвостом, до миски і чекають, поки там з’явиться смакота. Але це не через те, що вона розуміє людську мову, а просто тому, що ви її, нехай неусвідомлено, але навчили. Це сталося, тому що був послідовний постійний алгоритм «»покликати собаку, покласти поїсти, поставити миску і дозволити їсти”. У будь-якій послідовності, хто як звик.
Це як вчити англійську мову. Можна запам’ятати слово, але часто плутатися в його відмінюванні або часу. Навряд чи якщо повторювати його 10-20 разів просто так, то на 21 помилки припиняться. Ні. Щоб вони припинилися, потрібно зрозуміле пояснення. Так і собака не в курсі, що після певних слів їй потрібно зробити ту чи іншу дію.
Собака не знає мови людини, але її можна навчити розуміти те, що від неї хочуть. Головне – не нервувати і не зупинятися на єдиному вдалому контакті. Тільки систематичне повторення і мінімум агресії допоможуть псу розуміти господаря і виконувати його прохання.