Денний сон: корисний чи шкідливий?

Чи корисно спати вдень? Чи потрібно це дорослій людині? Чи може сієста нашкодити? Все частіше вчені заглиблюються в тему денного відпочинку, шукаючи істину за допомогою наукових експериментів. Існує загальна думка, що спати — це апріорі корисно. Вдень або вночі, довго або кілька хвилин — немає значення. Проте велике значення має якість цього відпочинку, яка неможлива без комфортного спального місця. Сучасні варіанти шукайте за посиланням: https://t-sna.com/catalog/spalni-sistemi. В Території Сну є все, щоб зробити відпочинок затишним, здоровим та повноцінним! А ми сьогодні детально поговоримо про денний сон та його наслідки.

Скільки та в який час відпочивати вдень

Тривалість денного сну — найважливіша умова, якої слід чітко дотримуватися. Саме від цього буде залежати ваше самопочуття та рівень активності на останок дня. Скільки рекомендують спати вдень? Від 10 до 30 хвилин. Щоб отримати максимум від такого короткого періоду на відновлення треба подбати про комфортні умови. Зручне ліжко, м’який плед, тиша та приглушене світло (можна одягнути спеціальну пов’язку на очі, наприклад) — в таких умовах спати буде дійсно затишно. Якщо у вас застаріле ліжко чи поганий матрац, завітайте на сайт Території Сну. Тут ви знайдете якісні та сертифіковані товари для організації спального місця та інтер’єру, а досвідчені консультанти допоможуть вибрати оптимальні вироби, враховуючи усі ваші запити.

Чому ж вдень треба так мало спати? А як же обідній сон, до якого ми звикли ще з дитинства? Дослідження показують, що користь приносить лише 20-хвилинна дрімота. Важливо не впадати в глибоку фазу сну, інакше після прокидання не уникнути почуття розбитості та слабкості. Ви можете слідувати прикладу іспанців та італійців, які й досі не відмовляються від можливості піти з роботи, щоб солодко подрімати. До речі, слово сієста походить від латинського Sexta — шоста година дня. Це і є оптимальним часом, коли варто відпочивати вдень. Приблизно з 13 до 15 години організм потребує перезавантаження найбільше.

Користь денного сну

Ми з’ясували, що добре впливає на організм лише короткий сон. Перелічимо основні позитивні зміни:

  • гарний настрій — підвищується рівень гормону щастя серотоніну та ендорфінів;
  • покращується креативність — людина здатна творити щось нове;
  • нормалізується робота серцево-судинної системи;
  • зміцнюється нервова система;
  • покращується опірність організму до хвороб та стресів;
  • пришвидшується обмін речовин.

Денний сон відновлює роботу мозку, наче перезавантажує його. Це особливо корисно тим, хто працює в креативній сфері. Якщо ви виробите звичку регулярно відпочивати вдень, як робили ще дитиною, то значно покращите стан організму.

Чи може денний відпочинок нашкодити

Якщо ваш нічний сон поганий, вас мучить безсоння та інші проблеми, то тривалий відпочинок вдень не врятує. Збільшення періоду денного сну на понад 30 хвилин лише погіршить стан. Дані, представлені на конгресі кардіологів ESC Congress 2020, показують, що тривалий денний сон (більш як 1 годину) підвищував ризик смерті від різних причин аж на 30%! А ризик виникнення серцево-судинних хвороб зростав до 34%. Проте важливо зазначити, що це стосувалося лише людей, які вночі сплять не менше 6 годин.

Також тривалий відпочинок вдень може стати причиною зміни біоритмів. Не рекомендують спати вдень людям, які страждають депресією або мають інші психічні розлади. Це краще узгоджувати з лікарем. Ну і звісно, не варто забувати про такі наслідки, як зниження концентрації уваги, апатію, дезорієнтованість, дратівливість тощо.

Рекомендації для гарного денного сну

Якщо ви нормально спите вночі, але просто хочете покращити свої показники вдень, рекомендуємо звернути увагу на наші поради щодо ефективної сієсти:

  • перед денним сном можна випити чаю / кави, адже ці напої починають діяти саме через 20 хвилин, коли потрібно буде прокидатися;
  • закрийте вікна, щоб максимально приглушити денне світло;
  • зробіть затишну атмосферу, подбайте про тепло та комфорт;
  • якщо є ризик заснути надовго, краще поставте будильник.

Не забувайте, що все ж найважливіший час для відновлення роботи всього організму — це ніч. Без повноцінного нічного сну неможливо нормально почуватися та працювати. Тут навіть якісна сієста не допоможе. А якщо ви повністю відновлюєтесь за ніч, то денний сон дасть можливість ще більше розкрити потенціал вашого мозку! Спробуйте хоча б через день солодко подрімати, щоб виробити позитивну звичку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.