Як вибрати двоспальне ліжко

Міцний здоровий сон уночі – запорука гарного самопочуття вдень. Тому так важливо з особливою ретельністю підійти до вибору ліжка , яке заслужено називають серцем спальні. Завдання це не з легких. Необхідно врахувати низку нюансів купуючи двоспальне ліжко, адже в такому разі потрібно орієнтуватися не лише на себе, а й враховувати думку своєї другої половинки. Розповідаємо, на що насамперед варто звертати увагу.

Як вибрати двоспальне ліжко

Довжина, ширина та висота

При виборі довжини потрібно орієнтуватися головним чином власне зростання чи зростання партнера, якщо він вище. Мінімальний запас становить 10 см. Щоб максимально комфортно, краще його збільшити. Довжина, що найчастіше зустрічається – 190 см. При необхідності завжди можна знайти компанію, яка виготовить меблі за індивідуальними мірками.

Відповідна ширина визначається дуже просто. Для цього потрібно лягти на одну половину ліжка та закинути руки за голову, розставивши лікті. Якщо вам вистачає місця і ви не заважаєте другій людині, то все гаразд. Мінімальна ширина двоспального ліжка – 140 см. Розмір, який користується найбільшою популярністю – 160 см. На такому ліжку дуже зручно спати удвох: партнери не турбують один одного ні уві сні, ні під час підготовки до нього.

Нерідко при виборі двоспального ліжка покупці не приділяють належної уваги її висоті. Цілком дарма. Цей параметр відіграє важливу роль. Молодим людям непогано підійдуть низькі ліжка. Тим, хто старший, краще віддати перевагу вищим моделям.

Форма

Стандартна форма – прямокутна. Подібні моделі – чудовий вибір для будь-якої спальні. Є у продажу й оригінальніші варіанти. Наприклад, круглі ліжка або у формі серця. Якщо ви вирішили придбати нетривіальну модель, то згодом доведеться зіткнутися з багатьма складнощами. Зокрема, можуть виникнути труднощі при виборі постільної білизни. Велика ймовірність, що його доведеться шити на замовлення.

Каркас та основа

Ліжко – це каркас і основа, на яку кладеться матрац. Каркаси бувають двох видів:

  • дві опорні спинки плюс дві бічні панелі;
  • чотири бічні панелі плюс одна/дві навісні спинки. В даному випадку як опори виступають колеса або ніжки.

Важко однозначно сказати, який варіант віддати перевагу. Найкраще орієнтуватися на власний смак. Якщо ліжко зроблене якісно, ​​то воно за будь-якого виду каркаса прослужить довго.

Найдешевше обійдеться каркас, виготовлений із ДСП або МДФ. Звичайно, про високу якість говорити не доводиться. Такі моделі можуть буквально розсипатись на частини за короткий термін. Вони більше підходять як тимчасовий варіант, коли іншого виходу із ситуації зовсім немає. Якщо ви хочете дійсно надійне ліжко, яке радуватиме довгі роки, то зверніть увагу на моделі з каркасом, виконаним або з металу, або з масиву дерева.

Що стосується основи ліжка, то найкращим вважається основа з дерев’яних ламелей. Від їхньої кількості не в останню чергу залежить надійність конструкції. Для двоспального ліжка потрібно не менше 30 ламелей. Хороша основа має відрізнятися не тільки міцністю, а й пружністю. Оптимальне співвідношення цих характеристик властиве ламелям, виготовленим із бука.

Підголів’я

Окремої розмови гідне узголів’я ліжка. Це необов’язковий елемент, але вкрай необхідний тим, хто любить читати в ліжку, дивитися телевізор, снідати і так далі. Підголів’я бувають різні. Наприклад, м’які, залізні, дерев’яні. Вибір залежить від ваших особистих уподобань та від того, в якому стилі оформлена спальня. Якщо якась модель ліжка вам дуже подобається, але узголів’я у неї немає, то не варто впадати у відчай. Його можна або купити окремо або навіть виготовити самостійно.

Ліжко з підйомним механізмом та ліжко-трансформер

Для невеликих спалень, у яких важливий буквально кожен квадратний сантиметр, чудово підійде двоспальне ліжко, оснащене підйомним механізмом. Такі моделі дозволяють отримати додатковий вільний простір для зберігання постільних речей, ковдр та інших потрібних речей. Підйомні механізми поділяються на кілька категорій:

  1. на газових амортизаторах. Коштує такий варіант дорого, проте служить довго і дуже зручний у використанні: основа ліжка піднімається і опускається без особливих проблем, при цьому необхідний лише легкий початковий поштовх.
  2. Пружинні. У даному випадку часом виникають складності, що стосуються піднімання/опускання. Як наслідок, доводиться міняти пружини.
  3. Ручні. Тут найголовніше – правильно розрахувати власні сили. Краще наперед потренуватися ще в магазині. Ручні підйомні механізми найпростіші та найдешевші.

Для маленьких квартир-студій і скромних за площею одиниць вдалим рішенням може стати ліжко-трансформер. Вночі вона є звичайним спальним місцем, а вдень, наприклад, перетворюється на стіл або забирається в шафу.

Як вибрати матрац

У магазинах зустрічаються двоспальні ліжка, які продаються одразу з матрацом. Від їхньої покупки краще відмовитися. Набагато розумніше буде вибрати матрац самостійно відповідно до власних уподобань, а також з урахуванням віку, ваги та стану здоров’я. Вибір гарного матраца – непросте завдання. Щоб розповісти про всі нюанси, знадобиться окрема велика стаття. В даному випадку обмежимося лише парою-трійкою корисних порад.

Для пари найбільше підійде модель середньої жорсткості з незалежними пружинами. Коли один партнер повертатиметься чи вставатиме, друга половина матраца залишиться нерухомою. Важливо пам’ятати, що матрац не повинен бути надто коротким. Разом з тим немає нічого хорошого, якщо він звисатиме з країв ліжка. Не соромтеся тестувати матрац у магазині. Прийміть правильне положення: хребет повинен бути повністю випрямлений. Не поспішайте вставати. Затримайтеся на кілька хвилин, дослухайтеся до своїх відчуттів. За один похід у магазин не варто тестувати понад чотири матраци, щоб у голові не виникла плутанина.

Висновок

Мабуть, найголовніша порада – не намагайтеся максимально заощадити. При покупці дешевого ліжка велика ймовірність, що радість від її придбання буде недовгою. У кращому випадку меблі просто швидко зламаються. У гіршому – ще й завдасть шкоди вашому здоров’ю. Тому не варто ганятися за дешевизною, а також купувати ліжко у сумнівних продавців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.