Як вибрати весільний букет нареченої

Букет нареченої,  окрім суто естетичної функції, виконує ще дві важливі ролі. По-перше, він підкреслює святкову та урочисту атмосферу, та привертає додаткову увагу до нареченої. По-друге, це витончений аксесуар, заключний штрих, що робить весільний образ нареченої завершеним. 

Вибір весільного букета – це завжди відповідальний і хвилюючий момент, тому ми із задоволенням допоможем знайти найкращий варіант на сайті https://donpion.ua/wedding-collection/ . Щоб полегшити завдання, ми підготували статтю про те, як правильно вибрати букет нареченої.

Скільки кольорів має бути у букеті

Єдина вимога, яка неухильно дотримується при складанні весільних композицій –  непарна кількість кольорів. Це може бути одна квітка калли або орхідеї – ідеальний вибір для весільної сукні в стилі мінімалізму, або розкішний каскад з 5-7 великих і 11 дрібних квітів, або скромний букет з 15 бутонів півонії.

Іншими словами – немає обмежень на кількість квітів у букеті нареченої . Вибір залежить від побажань та фінансових можливостей клієнта, фасону сукні нареченої, весільних трендів сезону. Якщо ж говорити про середньостатистичні цифри, то зазвичай у букеті нареченої знаходиться 5-9 базових кольорів. Компанію їм можуть становити дрібні квіткові суцвіття, окремі стебла, листя, гілки.

З яких квітів роблять букети найчастіше

  • Троянда. Дивовижна квітка, яка шанується у всьому світі за свою досконалу красу. Роза символізує як божественне, так і земне кохання, вірність і відданість, ніжність і чистоту. Їй приписуються і захисні властивості, не дарма дорогу перед нареченими всипають рожевими пелюстками, бажаючи усунути перешкоди на їхньому шляху. Колір троянди також має значення: червона – пристрасна любов і краса, біла – цнотливість та чарівність, синя – таємничість, жовта – повага та прихильність, золота – досконалість.
  • Півонія. Якщо троянда вважається королевою царства флори, то півонія – це король. Пишні квіти та тугі бутони півонії однаково зачаровують та підкорюють серця людей. Це символ кохання, благополуччя та здоров’я. Світлі півонії символізують сором’язливість, темні – шляхетність.
  • Лілія. Згідно з Біблією, лілії уособлювали непорочність і благочестя, а в середньовіччі набули поширення як геральдичний символ, говорячи про шляхетність і багатство. Весільні букети з лілій виглядають лаконічно і стильно, незалежно від того, бутони це або квіти, що повністю розпустилися.
  • Калла. Втілення елегантності та ніжності, і водночас сили духу та шляхетності. У букетах калли означають щире захоплення, побажання довгих років та сімейного благополуччя. Білі кали символізують чистоту помислів і високе кохання, жовті – успіх і достаток, рожеві – ніжні почуття, бордові – сімейні цінності.
  • Орхідея. Квітка божественного кохання, сімейного затишку та родючості. При всій екзотичності орхідеї вважаються найбільш універсальними, тому що підходять практично до всіх стилів та фасонів весільних суконь. Не такі яскраві, як троянди або півонії, вони, тим не менш, виглядають не так лаконічно, як лілії або калли. Окремий плюс – велика кількість розмірів і кольорів, що дозволяє створити букет на будь-який смак. 

Форма та розмір букета

Сучасна флористика може запропонувати масу варіантів оформлення весільного букета, але такий вибір має і мінус –  буває складно розібратися в такому розмаїтті . Щоб спростити завдання, виділяють кілька класифікацій весільних букетів –  за формою, розміром та типом складання .

  • Форма. Композиція може бути круглою, крапле- або серцеподібною, а також у вигляді каскаду. У більшості випадків перевага надається класичним круглим букетам – вони завжди добре виглядають, мають компактні габарити, що робить їх зручними для довгого носіння, менше ризику пошкодити квіти. Фігурні, звичайно, виглядають цікаво, але підійдуть не до всіх стилів. Каскадна форма вважається найрозкішнішою, але через збільшену вагу і розмір такі букети досить незручно носити. До того ж, вони вимагають більше уваги, оскільки їх легко пошкодити.
  • Розмір. Зрозуміло, останнє слово завжди залишається за нареченою, оскільки саме вона має весь день носити квіткову композицію і позувати для фотографій. Але існують певні нюанси вибору габаритів букета і в середньому його діаметр становить 20-27 см. Зустрічаються як зменшені варіанти – 11-15 см, так і збільшені – 30-35 см. , а надто великий – відвернуть увагу на себе.
  • Збірка. Найчастіше застосовуються три типи з’єднання композиції – на живих стеблах, на портбукетниці (невелика підставка з вологою губкою, в яку вставляються квіти), тейпування (фіксація на дротяний каркас).

Зазвичай букети супроводжуються додатковим декором – папером, органзою, фетром, стрічками, мереживом, блискітками. Крім цього, завжди можна створити абсолютно оригінальний букет за ескізом замовника. Набирають популярності такі види весільних букетів, як кошик, муфта або бутоньєрка, в яких передбачена можливість закріплення на зап’ястя.

Який букет вибрати на весілля

  • Весна. Весняні квіти для весільних букетів – це тюльпани, фрезії, конвалії та бузок, гіацинти. Вони добре переносять прохолоду, відрізняються багатою палітрою і символізують юність, ніжність, романтичну любов.
  • Літо. Цей сезон надає масу можливостей щодо вибору кольорів, але не всі з них можуть витримати високі літні температури, особливо це стосується троянд і фрезій. Перевагу варто віддати більш стійким рослинам із щільними пелюстками – лілії, калли, орхідеї. Бажано, щоб усередині букета була зволожена губка, це дозволить довше зберігати гарний вигляд композиції.
  • Зима. Для зимових букетів фахівці рекомендують використовувати морозостійкі сорти троянд, ранункулюса, лілій. Як додатковий декор часто застосовують сукуленти, ягоди, шишечки, гілочки вічнозелених рослин. Останнім часом у зимові букети стали додавати бавовну, що добре імітує сніг і зігріває квіти в морози.
  • Осінь. Благодатний час, що асоціюється з родючістю та багатими врожаями. В осінніх весільних букетах яскраво та оригінально виглядають хризантеми, жоржини, ніжні альстромерії та сонячні соняшники. Якщо хочеться підкреслити настрій, то в букет можна додати осіннє листя, ягоди, жолуді. 

Важливі поради щодо вибору букета

  1. Пропорції нареченої.  Під час фотографування весільний букет найчастіше тримають на рівні талії та стегон, тому негласне правило складання квіткової композиції – вона має бути трохи меншою, ніж ширина стегон. Що стосується зростання, то високим дівчатам краще зупинити вибір на компактних круглих букетах, так як каскадні форми має ще більше витягувати вертикаль.
  2. Колір волосся. Не секрет, що від кольоротипу людини залежить вибір кольорів одягу чи аксесуарів. Наприклад, брюнеткам більше підходять яскраві і великі квіти, що підкреслюють їх виразність – кольорові орхідеї, червоні або бордові троянди, жоржини, гладіолуси і т. д. Блондинки виглядають ніжніше, що позначається і на виборі квітів – пастельні відтінки пелюсток. Рудий колір волосся зазвичай підкреслюють за допомогою незвичайних поєднань кольорів з додаванням блакитного, зеленого і фіолетового тонів.
  3. Квіти із сильним ароматом. День весілля завжди наповнений клопотами, несподіваними ситуаціями та спілкуванням. Саме тому букет нареченої краще збирати з квітів з нейтральним або слабовираженим ароматом. Різкі, сильні запахи часто спричиняють мігрень, запаморочення, дратівливість. З обережністю слід поставитися до таких квітів, як лілії, конвалії та півонії.
  4. Сезонність кольорів.  Багато квітів поставляються з-за кордону, наприклад, півонії з Чилі, тюльпани з Голландії тощо. Для перших сезон – це осінь, для других – весна. Зрозуміло, знайти півонії або тюльпани можна в будь-яку пору року, адже існують і інші постачальники, але їх якість, стійкість і ціна будуть відрізнятися. Щоб не залишитись у день весілля без букета, замовлення краще робити за два-три місяці. У такому разі можна бути впевненим, що квіти вчасно прибудуть. Ще один нюанс, не варто вибирати легкі, тендітні квіти для зимових або літніх букетів, вони швидко втратять привабливий зовнішній вигляд.
  5. Стійкість.  Букет збирається зі свіжих квітів у день весілля. Для кращої безпеки рослин раніше їх підживлюють особливими речовинами. Троянди, лілії, півонії, кали та орхідеї вважаються стійкими, оскільки здатні витримувати тривалі навантаження. Якщо квіти зібрані на живій основі, без вологої губки, протягом дня їх бажано збризкувати водою або ставити у вазу.
  6. Пилок. Дуже важливий критерій вибору – відсутність алергенів. Не варто ризикувати та замовляти квіти, пилок яких змусить наречену чхати, плакати, покриватися набряками та висипом. У такому разі краще купити букет із неквітучих або взагалі штучних рослин.
  7. Фарби. Нерідко квіти чи декоративні матеріали до них підфарбовуються спеціальними пігментами. Необхідно переконатися, що барвники залишаться там, куди їх нанесли, а не перейдуть на руки, ніс і сукню нареченої. 

Рекомендації щодо складання ідеального букета

  • Бажано, щоб букет нареченої поєднувався із загальним стилем весільної сукні та бутоньєркою на костюмі нареченого.
  • Світлі квіти не повинні зливатись з тоном сукні, краще вибрати темніщі відтінки.
  • Не варто вибирати важку чи габаритну композицію, оскільки носити її буде незручно.
  • Краще брати квіти зі слабким ароматом, наскільки можна – без барвників, для алергіків – без пилку.
  • Найголовніше правило – букет повинен подобатися самій нареченій. Без цього навіть ідеальна квіткова композиція не підніме настрою.