Коли краще йти до гінеколога на прийом?

За словами фахівців, консультація гінеколога львів рекомендована щонайменше 2 рази на рік. Це дозволить підтримувати жіноче здоров’я у хорошому стані. Але здебільшого до цього лікаря звертаються лише після появи симптомів різних захворювань.

У статті йтиметься про те, навіщо і коли потрібно йти до гінеколога. Крім цього, розглянемо, у яких випадках до нього потрібно звертатися незайманим жінкам після пологів.

Чому потрібно йти до гінеколога?

Щоб уникнути різних проблем із жіночим здоров’ям відвідувати гінеколога потрібно в таких випадках:

  • поява неприродних рясних виділень із характерним запахом;
  • збої у менструальному циклі;
  • печіння та свербіж у промежині під час статевого акту, при сечовипусканні або у стані спокою;
  • затримка;
  • вагітність;
  • планування вагітності;
  • вибір методів контрацепції, які вимагають отримання консультації спеціаліста;
  • часта зміна статевих партнерів (суттєве зростання ймовірності появи інфекційних захворювань та СНІДу);
  • профілактика та лікування гінекологічних захворювань.

Звертатися до гінеколога потрібно регулярно, тому що інакше неможливо підтримувати жіноче здоров’я у нормальному стані. Важливо розуміти, що початкові стадії багатьох захворювань не виявляються. Відсутність регулярних оглядів може спричинити розвиток кісти, ерозії та інших проблем.

Коли потрібно йти до лікаря після місячних?

Фахівці рекомендують відвідувати гінеколога на 7-15 день циклу, що дає змогу отримати максимально детальну картину. У цей період активно виробляється естрадіол, репродукція якого відбувається після утворення домінантного фолікула у процесі зростання яйцеклітини. На цьому етапі жіноча гормональна система найбільш активна, тому лікар може виявити причини різних відхилень від норми. Тому йти до гінеколога бажано на 4-8 день після місячних.

Коли потрібно йти до лікаря після затримки?

Якщо затримка місячних пов’язана з вагітністю, то термін зазвичай дорівнює 4-5 тижням. Це ранній термін, тому лікар не зможе підтвердити вагітність, але точніші відомості отримують за допомогою аналізу крові на хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) та ультразвукового дослідження. Не варто відкладати візит до лікаря до 12 тижнів, оскільки може розвиватися позаматкова вагітність.

Йти до гінеколога рекомендується через 14-21 днів після дати, коли мали розпочатися місячні. Крім цього, бажано зробити тест на вагітність. У разі позитивного результату, візит до фахівця можна відкласти на деякий час. А ось при негативному тесті та затримці треба негайно звертатися до гінеколога, адже зазвичай це пов’язано з різними захворюваннями.

Коли йти до лікаря після позитивного тесту на вагітність?

Якщо після затримки тест показав наявність вагітності, одразу звертатися до гінеколога не потрібно. Проходити огляд у кріслі на ранніх термінах небажано, оскільки це може перервати вагітність. Такі випадки трапляються вкрай рідко та супроводжуються схильністю жінки, проте ризик невиправданий, тому краще відкласти візит на кілька тижнів.

Йти до лікаря можна терміном 9-12 тижнів. Якщо ж у когось із вашої родини були ситуації із позаматковою вагітністю, рекомендується пройти ультразвукове дослідження. Воно зможе підтвердити наявність плодового яйця в матці та виключити ймовірність позаматкової вагітності.

Коли до гінеколога після народження дитини?

Якщо пологи пройшли природним шляхом і жодних ускладнень не виникло, йти до лікаря рекомендується через 8 тижнів після народження малюка. Наявність лохій – не привід для того, щоб відкладати відвідування гінеколога. Якщо накладалися шви чи родовий процес супроводжувався різними додатковими діями лікарів, звертатися до фахівця необхідно через 14-21 днів після появи дитини світ. Після першого візиту лікар визначає оптимальний час наступних відвідувань з урахуванням індивідуальних особливостей.

Якщо пологи відбувалися шляхом кесаревого розтину, звертатися до лікаря потрібно з урахуванням інших рекомендацій. Самостійне переміщення жінки після народження дитини в такому разі можливе через 6-12 годин. Однак проходити гінекологічний огляд у разі нормального загоєння швів необхідно через 30 днів. Гінеколог перевіряє процес рубцювання порожнини матки та оглядає статеві органи.

Кожен випадок є індивідуальним, тому терміни можуть відрізнятися. У деяких жінок спостерігаються проблеми зі швами, інші проходять кесарів розтин не вперше. У зв’язку з цим у процесі витягу з пологового будинку фахівець визначає оптимальну дату наступного огляду.

Чи можна звертатися до жіночого лікаря під час менструації?

Якщо брати до уваги етичну сторону питання, то плановий огляд краще проходити після місячних. Але іноді менструація потрібна як важливий елемент до виконання певних маніпуляцій. Наприклад, йти до гінеколога під час місячних слід у таких випадках:

  • встановлення внутрішньоматкової спіралі. Вважається, що найбільш підходящими для її кріплення є друга доба місячних. На даному етапі шийка матки перебуває у відкритому стані, що дозволяє ввести спіраль. Крім цього, відбувається відновлення клітин матки, завдяки чому знижується болючість її реакції на стороннє тіло.
  • участь у програмі екстракорпорального запліднення, у короткому протоколі якої згадується про те, що внутрішнє вагінальне ультразвукове дослідження треба пройти на другу добу місячних.

Окрім лікарських призначень, звернутися до гінеколога під час менструації рекомендується за наявності наступних симптомів:

  • неприємний запах виділень, зміна їх складу та кольору (йдуть шматками);
  • виділення продовжуються після завершення менструації;
  • запаморочення та почуття слабкості, які можуть бути ознаками появи кровотечі;
  • сильний свербіж з висипаннями, які можуть свідчити про наявність грибка чи герпесу, який потребує негайного лікування.

У якому віці діви повинні звертатися до гінеколога вперше?

Кожна доросла жінка добре пам’ятає перший візит до жіночого лікаря. Це може викликати страх, але діви треба обов’язково йти до гінеколога у віці 14-15 років. Це важливий елемент профілактики виникнення різноманітних захворювань, а також спосіб контролю повноцінного статевого розвитку.

Зовсім необов’язково звертатися до медичного закладу до звичайного лікаря. Вперше у віці до 16 років можна піти до дитячого лікаря у супроводі мами. Цей гінеколог вміє тактовно поводитися з пацієнтами, що позбавить дівчину боязні подальших візитів до лікаря, оскільки перший досвід буде позитивним.

Чи обов’язково звертатися до жіночого лікаря незайманої дівчини?

Деякі люди вважають, що діви не повинні ходити на гінекологічні огляди. Це призвело до того, що у багатьох юних пацієнток розвинулися серйозні проблеми гінекологічного характеру. Нагадаємо, перший огляд треба проходити у віці 14-15 років. У разі виявлення порушення формування статевої системи, фахівець ще може щось виправити. Іноді перший візит до лікаря відкладають, і він проходить у 19-20 років, але допомогти вже неможливо.

Наприклад, якщо лікар виявить недорозвинення матки у 14-річному віці, він призначить гормональну терапію, яка допоможе збільшити її до необхідних розмірів. Вже у 19-річному віці це лікування дасть результат лише у 50% випадків, що в результаті може закінчитися безплідністю.

У зв’язку з цим діви також мають звертатися до гінеколога. Якщо страх викликає сам процес, то він абсолютно безболісний. Фахівець бере мазок і проводить огляд піхви без порушення цноти.

Що робити тим, хто відчуває страх перед візитом до гінеколога?

Ключовий обов’язок лікаря – провести огляд з метою виявлення захворювань у разі їх існування. Якщо вони є, гінеколог львів призначає відповідну терапію. Майже нікому із жінок не хочеться йти до гінеколога. Одні відчувають страх перед використанням інструментів, інші перед кріслом, треті бояться дізнатися про серйозну хворобу. У будь-якому випадку пам’ятайте, що дії гінеколога спрямовані на те, щоб запобігти розвитку проблем гінекологічного характеру, він бажає вам добра.

Якщо ви боїтеся йти до гінеколога, потрібно переконати себе, що це діагностична процедура, яка важлива для вашого здоров’я. Це лише огляд, який є обов’язковим етапом турботи про жіночий організм.

Великої кількості жінок вдалося подолати цей страх. Для багатьох рішенням стали огляди одного й того ж гінеколога, якому вдалося викликати прихильність. Внаслідок цього візит до жіночого лікаря став таким же звичним, як і похід до подруги чи іншого фахівця.

Що взяти із собою на гінекологічний огляд?

Якщо ви вирушаєте на візит вперше, знадобляться паспорт та медична карта. Також візьміть рушник, стерильні рукавички та пелюшку, яку треба буде підстелити на крісло. Набір інструментів лікар має.

У продажу також представлені готові набори для гінекологічного огляду, які включають наступні компоненти:

  • стерильні рукавички;
  • рукавички одноразові;
  • скло для нанесення біологічного матеріалу;
  • одноразове вагінальне дзеркало із пластику (у разі його відсутності лікар скористається металевим дзеркалом, яке проходить стерилізацію).

Цей набір є стандартним, але є й інші комплекти зі шпателем Ейєра та ложкою Фолькмана. Перед візитом до лікаря обов’язково слід здійснити гігієнічні процедури.