Критерії вибору проекту будинка – планування, особливості проектів

Будівництво заміського будинку можливе без проекту, але це схоже на складання автомобіля з купи агрегатів, механізмів, частин, які ще необхідно придбати, а як це зробити, не знаючи чого і скільки? Проект дозволяє на стадії планування визначити вартість будівництва до певного етапу, терміни роботи, врахувати та внести зміни до проекту, побачити кінцевий вигляд будинку.

Замовляючи проекту будинку на сайті /ua.dom4m.com.ua , Вам буде дуже корисно знати деякі важливі особливості, вплив яких може стати важливим для остаточного вирішення.

Критерії вибору проекту та можливість зміни проекту

Підібрати повністю задовольняючий проект будинку не завжди вдається. Що робити? – Вибрати проект, який ближче підходить під ці вимоги, і внести потрібні зміни.

Які зміни можна внести? – Ті, які не торкаються конфігурації та розмірів зовнішніх і внутрішніх несучих стін, і не змінюють несучі конструкції будинку, розрахунок яких доведеться виконувати заново.

В іншому випадку буде потрібна додаткова робота архітектора і конструктора, вартість і термін готовності збільшиться, а як наслідок, головні переваги купівлі типового проекту будинку – низька ціна та термін – зникають.

Які зміни можна вносити до проекту будинку, не торкаючись об’ємно-архітектурних та важливих конструктивних рішень:

  • Змінювати призначення приміщень (наприклад, замість кімнати зробити сауну чи навпаки),
  • Прибирати, додавати або пересувати легкі перегородки (тобто змінювати конфігурацію та розміри приміщень, додавати відсутні або прибирати непотрібні)
  • Прибирати, додавати або пересувати вікна, двері, балкони та тераси
  • Змінювати розміри вікон, дверей, балконів та терас
  • Прибирати або додавати додаткове освітлення…

Хто може внести зміни до проекту? По-перше, зміни можуть внести архітектори та проектувальники (автори проекту ). По-друге, те саме можуть зробити досвідчені будівельники-підрядники, які самостійно внесуть необхідні зміни до готових креслень та альбомів.

Конвертованість проекту – Заміна матеріалу стін

Наприклад, у нас є проект цегляного будинку , а ми хочемо збудувати каркасний будинок, або навпаки. Чи це можливо? Якщо це не складний проект, то зазвичай так. Потрібно показати цей проект фахівцям та з’ясувати можливість необхідної нам зміни.

Проект будинку з газобетонних блоків
Той самий проект у дерев’яному виконанні

Зміну матеріалу стін у проекті можуть виконати як архітектори та проектувальники, так і будівельники-підрядники. У типові проекти часто закладаються усереднені рішення, що допускають альтернативні виконання, деякі покупці проектів вимагають їх надмірної деталізації, просять виконати креслення з розкладкою стінового матеріалу (керамічного каменю або газобетонних блоків).

У більшості випадків це не має будь-якого практичного сенсу і, до того ж, призводить до подорожчання проекту. Дуже багато в будівництві робиться безпосередньо на місці. Так, муляри, наприклад, довго викладають перший ряд цегляної кладки: спочатку виставляють по розмітці всі кути, і тільки після цього кладуть стіни з урахуванням розташування отворів та некратних місць. У цей момент і відбувається практичне втілення проекту у матеріалі та проектних розмірах.

Особливості проектів від різних виробників

Усі виробники типових проектів керуються єдиними нормами і вимогами, але слід пам’ятати, що і вимоги можуть відрізнятися від країни до страны.

Наприклад, польські проектувальники орієнтуються на єдині європейські будівельні норми, а українські – на свої власні. Однак і ті й інші, незважаючи на вельми суттєву різницю в кліматичних умовах, відрізняються від незначно (максимальні снігові навантаження для центральної та північної Європи та України однакові, а теплотехнічні характеристики конструкцій, що захищають, у разі потреби легко підправляються додатковим утепленням).

Складність проекту та вартість будівництва

Необхідно згадати зв’язок складності проекту з вартістю будівництва та експлуатації будинку.

Фасад проекту будинку

Складна форма фасаду, застосування нестандартних рішень, наявність еркерів, балконів-приведе до деякого подорожчання будівництва та додаткових тепловтрат при експлуатації. Ці втрати можна знизити, але потрібно розуміти, що це також додаткові витрати при будівництві.

Рясні декоративні елементи на фасаді будинку – це, звичайно, красиво, особливо коли витримано в якомусь історичному стилі, але потрібно розуміти вартість цього задоволення. Ціна тільки одного комплекту накладних та огороджуючих декоративних елементів з пінопласту з фіброцементним покриттям або поліуретану для будинку площею понад 250 м2 може перевищувати мільйон рублів, і приблизно стільки коштуватимуть монтажні роботи.

Дах проекту будинку

Ще більшою мірою це стосується дахів. Красиві покрівлі складної форми помітно дорожчі, ніж прості. Подорожчаються і кроквяна система, і монтаж покрівельного покриття.

Більше того, чим простіше покрівля, тим надійніша вона в експлуатації. На складних покрівлях будь-яка аварійна ситуація (протікання, пошкодження ураганом тощо) призводить до дуже дорогого ремонту.

Цокольний поверх проекту будинку

Наявність підвалу або цокольного поверху, особливо з урахуванням характеру ґрунтів Північно-Західного регіону (у більшості випадків глинисті пучинисті ґрунти, що утримують поверхневі води, нерідко – водонасичені супіски) створює додаткові витрати при їх облаштуванні.

Навіть спеціальні водостійкі марки бетону пропускають через себе капілярну вологу, тому потрібні додаткові заходи та матеріали, які дозволяють виключити або мінімізувати цю проблему: по-перше, надійний дренаж ділянки, по-друге, застосування нових захисних мембранних матеріалів.

Великі скління у проекті

Виглядає гарно. Та й сидіти у вітальні, споглядаючи мальовничу панораму, дуже приємно. Зворотний бік цієї краси – при зростанні площі скління пропорційно зростають тепловтрати та вартість.

Для зниження тепловтрат доводиться встановлювати високоенергоефективні вікна, вартість яких у рази вища за стандартні віконні системи.

Інші особливості проектів

При виборі проекту будинку слід брати до уваги наступне:

  • Розмір і конфігурація ділянки – часто буває, що вибирається проект до покупки ділянки, без знання її форми, розмірів, особливостей ґрунту, орієнтації по сторонах світла, місця підведення комунікацій… тому важливо при виборі проекту враховувати всі ці фактори, щоб потім не вдаватися до послуг архітекторів для переробки проекту або відмови від нього.
  • Сторони входу в будинок – трапляються випадки, коли не враховується цей момент, і потім доводиться користуватися непарадним ганком, або переробляти проект
  • Розмір будинку за проектом обмежується несучою здатністю ґрунту на ділянці, тому, не знаючи точно про властивості вашої ділянки, не слід купувати проекти великих важких будинків.
  • При виборі проекту не можна забувати про посадку будинку на ділянку, куди виходитимуть вікна тих чи інших кімнат (види з вікна на сусідів або зони ділянки), де розташовується парадний ганок по відношенню до парадної зони ділянки
  • Також слід пам’ятати про можливий розвиток вашої ділянки (лазня, гостьовий будинок,…), розширення сім’ї або можливість прийняти гостей, родичів, пристарілих або обмежених членів сім’ї.

Проектний супровід будівництва дозволяє комплексно врахувати всі особливості, з урахуванням побажань замовника, внести корективи на стадії планування та проектування до початку виконання будівельних робіт, що зводить до мінімуму переробки та невраховані фінансові витрати. Для клієнтів нашої компанії ми виконуємо послугу проектного супроводу, яка включає та підбір проекту будинку з його корекцією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.