Найчастіші симптоми інсульту. Експерт про важливе

Захворювання серцево-судинної системи є провідною причиною смертності в усьому світі. 

До них відноситься і інсульт, адже до нього призводять судинні причини. 

Детальніше розповість експерт мережевого видання” БелНовости ” Борисов Олексій Сергійович, лікар-невролог другої категорії.

Симптомів інсульту безліч, проте є частина симптомів, яка зустрічається частіше за інших. Саме їх поява дає привід насторожитися і звернутися за медичною допомогою. 

 Самые частые симптомы инсульта. Эксперт о важном

Перший симптом, який повинен привертати увагу, — це порушення мови. Мова стає невиразною, людина не може вимовити слово і часто навіть не розуміє цього. Іноді вимова не страждає, але порушується побудова лексичних конструкцій (людина не складає окремі слова в пропозиції). 

Також може зустрічатися ситуація, коли людина перестає розуміти звернену мову або не може назвати предмет, який йому показують. Другий симптом, який також зустрічається часто при інсульті, – це оніміння і слабкість в кінцівках. 

Людина може відзначити відчуття, схожі з тими, які виникають, якщо «відлежати» руку або ногу. Але при інсульті ці відчуття лише наростають і до них приєднується слабкість в кінцівки і незручність в координації рухів.

При інсульті частіше є порушення рівня свідомості. Людина дезорієнтована в часі, просторі, може не розуміти, де знаходиться, який час доби зараз, яка дата. 

Також людина може не впізнавати близьких людей, втрачати критику і намагатися виконувати якісь дії, незважаючи на явну тяжкість самопочуття. Нерідко при інсульті розвиваються зорові розлади.

Це може бути випадання полів зору (людина, наприклад, перестає бачити половиною очі, це місце застеляється чорною пеленою, іноді поля зору випадають відразу в двох очах), у людини може розвинутися косоокість, двоїння в очах або значно знизитися чіткість зору. 

Може з’явитися анізокорія-асиметрія діаметра зіниць. Асиметрія особи також симптом, який вказує на грізне захворювання. Людина може відчути дискомфорт в обличчі, оніміння, він не може симетрично посміхнутися однією стороною або закрити одне око повністю. 

Найважливішою особливістю, свого роду теж симптомом інсульту є швидке, але не блискавичний розвиток скарг. Як правило, будь-який симптом, з’являючись поступово, наростає і його можна помітити не відразу, і лише через кілька годин він стає явним приводом занепокоєння. 

Головний біль, запаморочення з нудотою і навіть блювотою можуть бути симптомами інсульту. Однак важливо розуміти, що ізольовано вони, тобто самі по собі, без розвитку інших з перерахованих симптомів, куди частіше зустрічаються при менш грізних захворюваннях, наприклад, при головному болю напруги, мігрені, доброякісному пароксизмальному позиційному запамороченні, вестибулярному нейроните і т. д. 

Основні причини виникнення судом в ногах 

З мимовільними і часом неприємними м’язовими скороченнями зустрічався, мабуть, кожна людина. І якщо такі судоми розвиваються один раз в тиждень або рідше, то турбуватися не потрібно.

Мимовільне судорожне скорочення може зустрічатися і в нормі. Але якщо судоми турбують щодня, то це привід задуматися про причини такого стану. 

Однією з найчастіших причин судом є незвичні фізичні навантаження. При цьому важливо відзначити, що додатковим провокуючим фактором є надлишкова маса тіла і малорухливий спосіб життя.

При таких умовах навіть невеликий піший похід може привести до перевтоми м’язів і розвитку судом, які можуть турбувати кілька днів. 

Також судоми в ногах регулярно зустрічаються у професійних спортсменів, особливо якщо проходять етап підвищеної активності при підготовки до змагань і при так званій «сушінні», при якій може порушуватися електролітний баланс організму. 

Порушення електролітного балансу можуть розвиватися і у людей, які не мають відношення до професійного спорту. Особливо часто дисбаланс іонів калію і натрію (які беруть участь в реалізації м’язового скорочення) зустрічається у людей, які тривалий час приймають сечогінні засоби.

Це, звичайно ж, не привід відмовлятися від їх використання, якщо вони були призначені лікарем, але привід задуматися про заповнення відсутніх мікроелементів. 

Також певні суворі дієти і загальна убогість раціону можуть призводити до нестачі магнію, що проявляється виникненням судом в ногах. Судоми в ногах-частий супутник вагітності. 

Судоми з’являються через комплексу причин: підвищується фізичне навантаження. Можуть розвинутися електролітні порушення, а також саме під час вагітності найчастіше розвивається або загострюється вже наявна варикозна хвороба нижніх кінцівок. 

Варикозне розширення кінцівок-найчастіше захворювання, яке призводить до появи судом. При даній патології вен відбувається порушення нормального відтоку крові. Розвиток застійних процесів в нижніх кінцівках і є прямою причиною розвитку судом в ногах. 

Нерідко судоми в ногах з’являються при розвитку діабетичного ураження периферичної нервової системи (діабетична полінейропатія). У такій ситуації зазвичай спочатку людини починає турбувати оніміння в ногах, можуть бути больові відчуття. 

Безумовно, причиною розвитку судом в ногах може бути більш грізна причина, наприклад, епілепсія або бічний аміотрофічний склероз, але це все ж виняток з правил.

Про грізної патології слід думати лише при виключенні всіх перерахованих вище причин судом в ногах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.