Apple заклала в 14 Pro нові функції цього покоління: камеру на 48 Мп, Always on Display і переосмислений дизайн з «динамічним островом». Всі “інновації” iPhone 14 Pro давно є в андроїд-смартфонах. Наприклад, круглі та овальні вирізи для камери вперше з’явилися у 2019 році. А екрани Always on , що вічно горять , використовуються з 2016 року. Apple, як завжди, доопрацювала чужі задумки пізніше за всіх — але так, що причепитися взагалі нема до чого.
На відміну від нудного базового iPhone 14 у «прошки» реалізували відразу кілька нововведень, і вони залишаться з нами надовго. Це справді Айфони нового покоління які вже можна бридбати на сайті https://openshop.ua/smartfony-i-mobilni-telefony/originalni-iphone/.
Характеристики iPhone 14
Процесор | Apple A16 Bionic |
Оперативна пам’ять | 6 Гб |
вбудована пам’ять | 128, 256, 512 Гб або 1 Тб |
Батарея | 3200 мА·год |
Екран | 6,1 дюйми, LTPO OLED, 1-120 Гц |
Основна камера | 48 Мп з f/1,8 + 12 Мп з f/2,4 (надширококутна) + 12 Мп з f/2,8, телефото 3× |
Фронтальна камера | 12 Мп з автофокусом |
Цікаві особливості | Always on Display, «динамічний острів», захист від води та пилу, бездротова зарядка, магнітний конектор MagSafe, сканер LiDAR для швидкого фокусування, зйомка в ProRAW та Pro Res, екстрений супутниковий зв’язок, 5G |
«Динамічний острів» – нова візитна картка Apple
З часів iPhone X у всіх смартфонів Apple була фірмова «чубчик». Вона майже відразу стала важливою частиною бренду, головною розпізнавальною рисою Айфон, а потім і Макбуков. Тому компанія так довго не відмовлялася від неї: очевидно, дизайнери шукали не менш виразну та унікальну заміну.
iPhone 14 Pro став першим у лінійці із оновленим дизайном. Ззаду він мало чим відрізняється навіть від iPhone 12 Pro , але спереду його ні з чим не сплутаєш: замість “чубчика” в екрані тепер “динамічний острів”. Так у компанії назвали великий овал зверху екрану, в якому розташовані камера та сенсори розблокування по обличчю.
Розмір і форма “острова” постійно змінюються: він витягується в довжину і ширину, щоб вміщувати різні іконки та повідомлення. Це дуже ефектно. Анімації плавні, а вигини «острова» завжди чорні та рівномірні завдяки OLED-екрану з індивідуальним підсвічуванням пікселів.
Також «динамічний острів» може відображати по кілька іконок разом: анімації Face ID і завантаження AirDrop, мініатюру плеєра, стрілки навігатора, попередження про низький заряд і так далі.
Якщо натиснути на значок на «острові», програма відкриється повністю, а якщо затримати палець, «острів» збільшиться до великого віконця зі швидкими командами. Це зручніше, ніж щоразу залазити у бічну «шторку».
Раніше багато системних повідомлень перекривали екран і заважали. Тепер все необхідне завжди на увазі і під рукою, але при цьому не займає багато місця на екрані і не відволікає.
Загалом «динамічний острів» — набагато витонченіше рішення, ніж чубчик, який у повсякденних завданнях ніяк не використовувався і лише перекривав дисплей. У той же час овальний виріз чудово обіграє технічні обмеження: необхідні датчики залишилися на місці, але тепер в інтерфейсі задіяний весь екран.
Екран Always on Display – краще, ніж у конкурентів
“Завжди включені” екрани Always on Display, або AoD, з’явилися вісім років тому, тоді у смартфонів ще були широкі рамки та клавіші під екраном. Але у Apple вдалося реалізувати функцію набагато краще, ніж у когось ще за цей час.
Якщо натиснути кнопку живлення, смартфон заблокується, але екран не згасне повністю. Підсвічування і фоновий малюнок стають тьмянішими, на дисплеї залишається кольорове зображення, годинник і всі віджети заблокованого екрану – їх додали в iOS 16. Якщо покласти телефон екраном вниз або в кишеню, підсвічування вимкнеться зовсім. Варто вийти з кімнати або лягти спати, екран також згасне, але «оживе», як тільки мимо хтось пройде.
Процесор A16 Bionic дуже потужний, але потрібний не для ігор
Apple вже кілька років не має рівних у створенні мобільних процесорів. Чіпи від Qualcomm, Samsung та Mediatek безнадійно відстають як за енергоефективністю, так і за продуктивністю в іграх та бенчмарках. Новий A16 Bionic в черговий раз б’є рекорди — більшість андроїд-флагманів поки що позаминулого A14 не можуть перегнати.
При повсякденному використанні різниця невідчутна: нині навіть чіпів початкового рівня вистачає більшість завдань. Але це не означає, що потужності Айфон простоюють. Просто тут вони задіяні не так, як на комп’ютері.
Камера iPhone 14 Pro дуже гарна
Apple збільшила роздільну здатність основної камери вперше з 2015 року. У всіх айфонах з 6S по 13 Pro використовували модулі на 12 Мп. З кожним роком інженери допрацьовували оптику, збільшували розмір пікселів та додавали нові алгоритми обробки.
Різниця як знімки між iPhone 14 Pro і базовим 14-м дуже велика: знімки на Pro виглядають природніше, на них зберігається більше деталей навіть при поганому освітленні. Вдень різницю вловити складніше, особливо при перегляді на маленькому екрані.
Підсумки
iPhone 14 Pro – один з найкращих смартфонів, які можна купити у 2022 році. Він неймовірно потужний, чудово знімає фото та відео, має круту фішку з «динамічним островом». А ще в нього один із найкращих екранів на ринку із зразковим режимом Always On.
Для більшості користувачів його особливості — крім «острова» і екрану — перетворюються на недоліки. 14 Pro потужніший за базову модель і знімає краще, але сам смартфон важчий і дорожчий.
Купуйте техніку Apple та гаджети інших відомих брендів в інтернет магазині https://openshop.ua/