Що робити, якщо дитина почала красти? Поради батькам

Немає сенсу читати моралі дворічному малюкові. Такі діти не розуміють, де своє, а де чуже.

Дитина користується всіма благами світу, коли вважатиме за потрібне. Якщо батьки побачили у нього чужу іграшку, відразу потрібно дати зрозуміти, що це поганий вчинок.

Коли дитина без дозволу бере чуже добро в 5 років, пора дізнатися, в чому справа. Може бути, він наслідує поведінку дорослих? Потрібно уважно придивитися до дій оточуючих. Часто хтось із батьків несе додому з роботи корисні в господарстві речі. І розповідає про це.

Не потрібно переживати, якщо у дитини виявилася чиясь іграшка. Можливо, він помінявся з кимось в дитячому садку. Це часта практика у дітей. Або ж взяв з ігрової кімнати, тому що давно мріє про таку машинці або ляльці.

Что делать, если ребенок начал воровать? Советы родителям

Чужу річ потрібно принести назад і задуматися над потребами малюка.

Якщо син або дочка беруть гроші, відразу з’ясувати, для чого вони їм потрібні. Часто буває, що гроші вимагають старші діти. Таку ситуацію потрібно жорстко припиняти відразу. Дитина не повинна відчувати страх. А якщо гроші потрібні були, щоб підкупити друзів, розповісти, що такі товариші, які дружать заради вигоди, не найкраща компанія.

У сім’ї, де панує принцип «все спільне» злодійство грошей відбудеться швидше. Щоб не допустити подібне, повинні бути встановлені межі особистого простору. У дитини теж повинні бути свої речі: Дитячий куточок з книжками та іграшками.

Дорослим потрібно питати дозвіл, перш ніж взяти що-небудь звідти. Так малюк самостійно зрозуміє, що деякі предмети не можна брати без дозволу.

А зустрічаються ситуації, де дитині не дозволяють користуватися тим, що не є його власністю. І батьки це постійно повторюють. Виходять нерівні умови. Ображене і ображене чадо починає красти.

Цінності слід зберігати в недоступному для дітей місці. Все, що знаходиться на виду, дитина приймає за своє.

Слід знати:

  • ніколи не обзивати дитя злодієм;
  • чи не порівнювати з іншими дітьми і дорослими в їх дитинстві;
  • як вибачення за проступок дитина не повинна віддавати свою іграшку;
  • минуле не згадувати. Якщо була проведена бесіда, і винний поніс покарання, і визнав провину, закрити питання;
  • проблема вирішувана. Головне, знайти підхід до виправлення ситуації.

Кожен батько повинен знати, що з певного віку дитині потрібно давати гроші на кишенькові витрати. Також потрібно врахувати і те, що всі діти бажають зовні виглядати, як їх однолітки. Тому вибирати одяг їм потрібно самостійно.

Але якщо у мами з татом відсутня фінансова можливість давати особисті гроші, це потрібно обговорити з дитиною. Дати зрозуміти йому, що на обставини склалися інакше, і запропонувати альтернативу. Наприклад, підробити на канікулах.

Якщо в родині гостро стоїть проблема злодійства, чинити так:

  • Переконатися, що цінні речі не лежать в доступних місцях. Сумки і гаманці не залишати без нагляду.
  • Звернути увагу на появу нових речей. Дитину не лаяти, запитати, звідки вони взялися і спокійно вислухати його версію.
  • Якщо дитина все-таки винен в крадіжці, слід покарати. Фізичної розправи не влаштовувати, морально теж не принижувати. Після того, як покарання буде приведено в дію, питання про крадіжку закрити.
  • Якщо дитя саме визнало провину, слід допомогти впоратися зі стресом. Добре буде похвалити за те, що знайшов мужність сказати правду.
  • Проаналізувати ситуацію, якщо крадіжки повторюються. Для їх припинення необхідно знайти мотив.
  • Якщо дитина бере без дозволу чужі речі, значить він емоційно незадоволений і у нього немає моральних орієнтирів.
  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.