Собаки-істоти активні, рухливі і життєрадісні. Природно, що підтримувати активність і бадьорість улюбленим вихованцям доводиться за допомогою їжі.
Є собаки готові практично завжди і все, що можна: від корму або каші в мисці до підібраних кісточок на вулиці.
Але буває і так, що вчора ще бадьоро вилизує миску собака сьогодні нюхає покладену в неї порцію їжі і відходить в сторону.
Експерти розповіли, чому таке може трапитися. Причин може бути кілька.
Ви поміняли корм
Наприклад, замість звичної каші з м’ясом ви дали вихованцеві сухий промисловий корм. Не всі собаки швидко адаптуються до зміни раціону, і в першу добу покладений в миску корм може виявитися не затребуваним.
Панікувати не варто: напевно після прогулянки собака добре зголодніє і непривабливі на перший погляд сухі катишки підуть на ура. Але на майбутнє пам’ятайте, що перехід з натурального корму на промисловий і навпаки бажано проводити плавно.
Також собака буде відмовлятися від їжі тому, що вона занадто солона/кисла або вже встигла зіпсуватися. Завжди стежте за якістю тієї їжі, яку даєте, і за збалансованістю раціону.
Ви годуєте собаку їжею зі столу
Друга причина-собака відмовляється їсти тому, що Ви балуєте її їжею зі свого столу або даєте багато спеціальних собачих ласощів. Наприклад, під час дресирування.
Через таких частих перекусів тварина не встигає повноцінно зголодніти і байдуже дивиться на вміст своєї чашки. Який вихід? Менше заохочуйте хорошу поведінку вкусняшками і не давайте собаці ту їжу, що їсте ви.
Стрес
Причина під номером три – собака сильно щось переживає і тому нічого не їсть. Розлука з господарем, переїзд, конфлікт з іншим собакою під час прогулянки – собачу нервову систему може розхитати що завгодно.
Що робити в цьому випадку? Пропонувати поїсти, але насильно ні в якому разі не годувати. Тут якраз можна впливати і улюбленими ласощами, щоб у тварини прокинувся апетит.
Проблеми зі здоров’ям
Можливо, у собаки болить вухо, живіт, пошкоджена на прогулянці лапа. Або ж вона так гризла палицю або кістку, що роздряпала ясна або поламала зуб.
А можливо, приводом відмовитися від їжі стало інфекційне захворювання або відкрилася виразка шлунка.
Як допомогти своєму вихованцеві
Спершу досить просто за ним поспостерігати. Якщо, крім втрати апетиту, ніяких небезпечних ознак не спостерігається і собака активно грає, бігає і лащиться, просто не годуйте її протягом доби. Зголоднівши, тварина з апетитом з’їсть все, що ви їй запропонуєте на наступний день. Нерідко пси і суки відмовляються приймати їжу під час статевої полювання. Це теж нормально: коли тічка або гон закінчаться, собака почне харчуватися як годиться.
Можливо, причина відмови від їжі криється в кормі, який собаці чимось не подобається: видом або запахом. Тоді краще повернути колишній раціон або проконсультуватися з ветлікарем на предмет того, як привчити собаку до нової їжі. Несвіже вміст миски, звичайно, краще викинути, миску вимити і покласти порцію свіжої їжі.
Якщо собака відмовляється від їжі тільки один день, піднімати тривогу передчасно. Але якщо миска стоїть недоторканою дві доби або більше, а вихованець при цьому худне, його нудить, стілець став рідким або занадто сухим, ніс собаки на дотик гарячий, а активність сильно знижена, варто якомога швидше звертатися до ветеринара. Упустивши час, ви можете позбутися свого чотириногого друга. Попередньо огляньте собаку, щоб хоч приблизно зрозуміти, що у неї може хворіти.
Правильно зреагувавши на відмову собаки є і відшукавши першопричину такої поведінки, ви зможете швидко і ефективно цю причину усунути і повернути вихованцеві апетит і бадьорість.