Брекети – це набір невеликих замків, які кріпляться на передній поверхні зубів і з’єднуються за допомогою металевої дуги між собою. Ця дуга виготовляється із спеціального нікель-титаного сплаву, який має пам’ять форми.
Саме завдяки цій особливості сплаву надалі і відбувається переміщення зубів у потрібному напрямку, адже спочатку металевій дузі задається потрібна форма, а коли її фіксують на зуби – дуга починає вирівнювати зуби, прагнучи заданої форми. Замовити встановлення брекетів ви можете на сайті https://whiteclinic.com.ua/clinic-services/breketi/ надійної стоматології у Києві White Clinic.
Металеві брекети
Металеві брекети складаються з кількох елементів (замочків, кілець тощо), які кріпляться на зуби, поєднуючи їх тим самим у єдину систему та допомагаючи досягти необхідного результату.
Металевий апарат вважається недорогим. Втім, не варто ставитися до нього зверхньо, адже, незважаючи на відносну дешевизну, він не поступається як інші моделі, щоправда, є помітнішим.
Цей найстаріший та найменш естетичний варіант брекет-систем досі дуже активно використовується і не збирається здавати своїх позицій.
Плюсом металевих брекет-систем щодо інших видів брекетів є мінімальна сила тертя між пазом та дугою.
Після згадування питань тертя необхідно згадати існування, крім традиційних, інших видів металевих брекет-систем. По-перше, це самолігуються або безлігатурні типи брекетів. Їх конструкція трохи складніше, ніж традиційних, проте застосування безлігатруних брекетів дозволяє позбутися необхідності періодичної заміни лігатур, тобто. на прийом до ортодонту можна буде приходити трохи рідше, що особливо важливо для зайнятих або далеко хворих пацієнтів.
Ще одним видом металевих систем є “золоті” брекет-системи . За своїми властивостями не відрізняючись від традиційних, зовні вони мають більш нетрадиційний і елітарний вигляд, що дозволяє підкреслити індивідуальність і статус власника. Деякі компанії, окрім “золотих” брекетів, виробляють також “золоті” щічні трубки і ортодонтичні дуги, дозволяючи зробити брекет-систему повністю золотою. Тим самим було вирішити проблему алергіків, оскільки золото – біологічно нейтральний матеріал.
Керамічні брекети
Керамічні брекети – найдорожчий і один із найпомітніших видів брекетів. Всі керамічні брекети можна розділити на полікристалічні та монокристалічні. Полікристалічні брекети матові та лише частково прозорі.
Керамічні брекети використовують у наш час дуже широко. Їм віддає переваги більшість пацієнтів, оскільки вони є естетичнішими, ніж, наприклад, металеві. Їх підбирають під колір зубів, тому вони зливаються із кольором зубів, особливо якщо у вас не ідеально білі зуби. Керамічні брекети дуже добре прикріплюються до зубів і дуже міцні, також вони не дратують ясна. Але, незважаючи на всі ці переваги, є й деякі недоліки. На відміну від тих же металевих брекетів, лікування керамічними – триваліший процес, вони коштують дорожче і більше за розмірами.
Цей вид брекетів стійкий до харчових барвників, але лігатури все одно фарбуються. Майте на увазі, що проблема фарбування лігатур не така серйозна, т.к. Лігатури змінюються під час кожного відвідування ортодонту.
Деякі люди вважають, що даний вид брекетів комфортніший, ніж метал, і менше дратує ясна, ніж металеві, проте це швидше психологічний ефект.
До мінусів керамічних брекетів можна віднести вартість і вище тертя між пазом брекету і дугою, що може трохи збільшити час лікування, а так само можливе неприємніше видалення цього типу брекетів з емалі зубів.
Сапфірові брекети
Їх виготовляють із монокристалічного сапфіру. Вони прозорі та дуже міцні. Перевагою цих брекетів є те, що на них не накопичується наліт, а також вони не схильні до фарбування.
Якщо у вас дуже світлі зуби, тоді, віддавши перевагу сапфіровим брекетам, ви зробите правильний вибір, оскільки вони прозорі, якщо більш темні зуби – краще вибрати керамічні брекети.
Сапфірові брекети є вестибулярні брекети (тобто звернені назовні), вироблені з штучно вирощених сапфірових кристалів. Вони стають все більш популярними серед інших брекет-систем, в основному за рахунок того, що, подібно до лінгвальних брекетів, відрізняються непомітністю для оточуючих. У той же час догляд за ними менш трудомісткий, ніж за лінгвальними, і вартість їхня нижча, до того ж відчуття «стороннього тіла» в роті вони не викликають і, відповідно, порушень дикції.
Керамічні і сапфірові брекети володіють великим тертям між пазом брекету і дугою, вздовж якої брекет повинен переміщатися, захоплюючи за собою зуб, і тому процес нормалізації прикусу буде йти трохи повільніше, ніж із застосуванням металевих, однак, деякі виробники покривають паз брекету металом, ефективності лікування, але при цьому і брекети стають помітнішими.
Лінгвальні брекети
Лінгвальні брекети встановлюють на внутрішній стороні зубів, з боку язика, тому основна їхня перевага те, що вони взагалі непомітні при посмішці. Вони також мають широкий ряд матеріалів для виготовлення: метал, кераміка, золото.
До недоліків цього типу брекетів слід віднести:
- Порушення дикції у пацієнта перші 2 тижні після встановлення брекетів.
- Тривалі терміни лікування.
- Більш складний догляд за ротовою порожниною.
Комбінування різних типів брекет-систем
Вибираючи перед початком лікування майбутню брекет-систему, найчастіше керуються саме фінансовими питаннями. На щастя, можливі різні комбінації описаних вище систем, це значною мірою може змінити загальну вартість лікування.
Так, наприклад, можливе встановлення керамічних або пластикових брекетів тільки на передні зуби або тільки на верхню щелепу, де вони найбільш помітні, а всі інші брекети поставити металеві.
Також можна поставити лінгвальну техніку тільки на верхню щелепу, а на нижню звичайні керамічні брекети. Це знизить і загальну вартість лікування, та й звикати до лінгвальних брекетів на одній щелепі буде простіше.
Ретенційний період
Після активної фази, коли ви отримали довгоочікувану посмішку, лікування ще не закінчилося. Брекет-систему знімають, а зуби фіксують в ідеальному положенні за допомогою спеціальних апаратів – ретейнерів. Ці апарати фіксують та закріплюють положення зубів. Вони бувають знімні (пластинки, капи тощо) і незнімні (дротики, пружинки тощо), які фіксуються на внутрішній поверхні зубів.
Етап носіння ретейнерів не менш важливим, ніж основний період лікування. Зуби після переміщення деякий час зберігають рухливість і можуть повернутися на колишні місця, якщо знехтувати носінням ретейнерів. Зазвичай вважається, що тривалість ретенційного періоду повинна дорівнювати одному – двом періодам переміщення зубів брекет системою.
Якщо ви визначилися з типами брекетів і готові до процедури – стоматологія Позняки White Clinic чекає на вас!