Вініри на зуби – цікаві факти та особливості послуги

Сучасна естетична стоматологія дає шанс кожному, хто комплексує від різних дефектів зубного ряду. Гарна посмішка та надійний захист зубів від впливу несприятливих зовнішніх факторів стали для будь-кого доступною реальністю. Досягти бажаного результату дозволяють вініри — спеціальні ортодонтичні конструкції у вигляді суцільних накладок, що покривають передні частини зубів і ріжучі кромки. Найбільш естетичними вважаються керамічні пластинки. До того ж вони довговічні та надійні.

Встановлення вінірів: особливості і показання

Перед початком стоматологічної процедури важливо для себе з’ясувати, що таке вініри, якими вони бувають, чи варто їх встановлювати і який результат очікувати від їх установки.

Вініри — це особливі тонкі мікропротези, які підбираються кожному пацієнту в індивідуальному порядку. В залежності від матеріалу та методу встановлення розрізняють три основних види накладок:

  1. керамічні — виглядають найбільш природно, здатні маскувати значні дефекти зубів. Для їх виготовлення використовують порцеляну або німецьку склокераміку. До речі, останній варіант більш поширений, оскільки майже непомітний на зубах завдяки ідентичному коефіцієнту прозорості. До керамічних також відносяться цирконієві вініри на зуби. Однак через щільність каркасу, виготовленого із цирконію, вони менш прозорі. В будь-якому випадку матеріал для мікропротезів підбирається в залежності від кольору емалі природних зубів;
  2. композитні або фотополімерні — для їх виготовлення знадобляться пломбувальні матеріали. Процедура нетривала, дозволяє змінити форму та колір зуба. Наноситься на усю площу, а не тільки на ту частину, яка підлягає відновленню;
  3. люмініри — надтонкі накладки, унікальність яких полягає у тому, що при їх встановленні не потрібно обточувати тверді тканини, оскільки конструкція закріплюється за допомогою медичного цементу. Мають декілька недоліків — дорогу вартість та через свою прозорість така технологія не підходить для установки на зубний ряд із значними змінами кольору емалі.

Вініри для зубів у більшості випадків встановлюють за наявності у пацієнта наступних проблем:

  • викривлені зуби або ж неправильне їх розташування у зубному ряді;
  • наявність сколів, тріщин, діастем та пошкоджень через карієс чи травми;
  • ураження емалі (темні плями, клиноподібні щілинні дефекти);
  • підвищена чутливість та неправильна форма зубів;
  • пломби на верхніх і нижніх різцях тощо.

Ці та інші недоліки із зубами є вагомою причиною і показаннями до встановлення вінірів.

Вартість послуги сьогодні

Фінансові витрати на той чи інший різновид мікропротезів залежать від ряду об’єктивних чинників. Визначальними серед них вважаються вживані матеріали та технологія виготовлення. Також ціна вінірів залежить від їх кількості та необхідності в попередньому лікуванні зубів. І хоча вартість вінірування досить дорога, але цілком доступна для більшості пацієнтів. Вона точно не зупинить тих, для кого голівудська посмішка є мрією життя.