Як позбутися закладеності носа й нежитю?

Нежить і відсутність носового дихання – це дуже поширений симптом, який завдає чимало неприємних моментів. Найчастіше він є наслідком застуди та проходить приблизно протягом тижня. Але весь цей час нездужання заважає нормальному самопочуттю та знижує працездатність. На тлі відсутності носового дихання ми перестаємо нормально спати ночами, а вдень такий симптом стає причиною підвищеної сонливості. Але що робити? Як усунути нежить і повернути свободу дихання?

Чому виникає закладеність носа?

Найбільш поширеною причиною закладеності носа є застуда (ГРЗ чи ГРВІ). Ще до виникнення всіх симптомів нездужання слизові носа можуть набрякати, виникає відчуття дискомфорту, сверблячки та печіння. Незабаром цей процес доповнюється рясним виділенням слизу. Також закладеність та нежить можуть спостерігатися при алергії, подразненні та травмах (1).

Якщо вас турбує постійно закладений ніс без нежитю, така симптоматика може бути наслідком:

  • перенесених травм;
  • викривлення носової перегородки;
  • гормональних змін;
  • тривалого застосування судинозвужувальних крапель;
  • аденоїдів (типова причина закладеності носа у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку);
  • попадання стороннього тіла в дихальні шляхи;
  • появи пухлин у носоглотці та ін.

     визначити причину закладеності носа може лише лікар після діагностики.

Небезпека закладеності носа: чи потрібно лікуватися?

Здорове носове дихання дуже важливе для нашого здоров’я. Адже наш ніс не просто пропускає повітря, а й додатково очищає його та зігріває. Носові ходи виступають у ролі своєрідного фільтра – мікроскопічні вії, що знаходяться на слизовій оболонці, блокують віруси, бактерії, алергени та інші чужорідні речовини.

Якщо ніс працює нормально, повітря потрапляє в легені вже очищеним, є більш безпечним. Однак усі перелічені вище механізми перестають працювати, якщо людина постійно дихає ротом.

А при тривалій відсутності нормального носового дихання відбувається повільне стоншення слизової оболонки носа. Спочатку цей процес доставляє лише незначний дискомфорт, викликає сухість у носі, свербежу. Але згодом він завдає більш серйозної шкоди здоров’ю (2). Тому закладеність носа як при звичайній застуді, так і при інших станах не варто залишати без уваги.

Що робити при закладеності носа?

Якщо вас непокоїть закладеність носа через розвиток простудних захворювань, схема лікування досить проста. Потрібно дотримуватися постільного або напівпостільного режиму, пити більше рідини, очищати носові ходи і використовувати фізіологічні розчини для гігієни носа. При підвищенні температури можна приймати звичайні жарознижувальні ліки у віковому дозуванні.

Якщо ж причиною закладеності стали інші стани, потрібно дотримуватись рекомендацій лікаря. Іноді лікування потребує прийому спеціальних ліків (як, наприклад, при алергії     ) чи навіть проведення хірургічного лікування (наприклад, при викривленні носової перегородки чи наслідках перенесених травм) (3).

Але в будь-якому випадку лікування спрямоване на те, щоб у найкоротші терміни прочистити забитий ніс та позбутися набряку. І на допомогу в цій ситуації може прийти натуральний  препарат «Синупрет» від Біонорика.

Що таке Синупрет: натуральні     ліки для вільного дихання

Цей препарат на травах має комплексну дію і може стати в пригоді не тільки при застуді, але і при інших порушеннях, що викликають стійку закладеність носа чи просто ускладнене дихання. Він ефективно:

  • розріджує носовий секрет;
  • сприяє глибокому очищенню носа та носових пазух;
  • зменшує набряклість слизових оболонок носа;
  • усуває запальний процес;
  • допомагає захиститися від вірусів та бактерій.

Прийом Синупрету допомагає відновити нормальну функцію носа. При цьому препарат випускається у різних формах – у вигляді крапель, сиропу, таблеток та екстракту. Кожен зможе знайти зручну для себе форму, враховуючи індивідуальні уподобання, а також вік та супутні обставини.

Синупрет – повністю натуральний препарат, який добре переноситься і рідко викликає побічні ефекти. Таке безпечне лікування допоможе швидше знову дихати на повні груди через ніс.

  1. Georgia A. Liva, Alexander D. Karatzanis, and Emmamuel P. Prokopakis. Review of Rhinitis: Classification, Types, Pathophysiology. J Clin Med. 2021 Jul; 10(14): 3183.
  2. Robert M Naclerio, Claus Bachert, and James N Baraniuk. Pathophysiology of nasal congestion. Int J Gen Med. 2010; 3: 47–57.
  3. Common colds: Overview. Cologne, Germany: Institute for Quality and Efficiency in Health Care (IQWiG); 2006-.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.