Завдяки діям наших енергетиків, рятувальних служб та бійців із ППО, систематичні відключення світла минулої зими так і не переросли у повноцінний блекаут. Ось тільки розслаблятися все ще рано – зробивши висновки, ворог може повторити свої спроби позбавити українців світла та тепла. Тому до можливого блекауту варто готуватися заздалегідь. І зараз ми розповімо вам, що саме для цього потрібно буде зробити.
Джерело: https://skif-outdoor.com/news/pidhotovka-do-blekautu/
Що потрібно зробити, щоб підготуватися до блекауту
Якщо коротко, всі підготовчі заходи можна розділити на кілька великих груп: підготовка житла, купівля необхідних речей, психологічна підготовка та адаптація стилю життя. Але про останні пункти ми поговоримо якось іншим разом, оскільки з ними все досить складно та індивідуально, а ось на перших двох зараз зупиниться докладніше.
Що потрібно зробити для того, щоб підготувати свій будинок до блекауту:
- Закласти монтажною піною або будівельним скотчем усі можливі щілини, через які у квартиру може потрапляти холодний вітер. І оновити ізоляцію на сучасних вікнах – вона з часом дубіє та гірше справляється зі своїм завданням.
- Заклеїти скло зсередини пухирчастою плівкою. Заклеєні вікна загалом – непогана обережність, що знижує ризик того, що вони розлетяться через вибух поблизу. А пухирчаста плівка – додатковий і дуже ефективний ізолюючий шар.
- Поповнити запаси їжі та води. Води не тільки питної, а й технічної, на випадок тривалого відключення водопостачання. Мінімум 2 літри однієї і стільки ж другої на людину на день. У достатній кількості, щоб протриматися тиждень. З їжею те саме, тільки перевагу варто віддавати сухпайкам, консервам і продуктам, що не потребують особливих процедур для готування. Особливо гарна у цьому плані сублімована їжа, яку для приготування достатньо просто залити окропом.
- Поповнити запаси газу. Швидше за все, газовий пальник або туристична плита у вас уже є, тому залишається тільки придбати для них додаткове паливо. І ще раз повторити собі правила його зберігання.
- Поповнити аптечку. Будьте готові до того, що аптеки можуть або не працювати, або що в них невчасно підвозитимуть ліки. Так що оновіть свої запаси медикаментів як загального призначення, так і призначених для конкретно ваших проблем.
- Поповнити запаси теплого одягу та речей. Будь-яке рішення, яке допоможе вам залишатися в теплі під час блекауту – гарне. Тому купуйте додаткові теплі ковдри та пледи й оновіть осінньо-зимовий гардероб. Можете навіть спальний мішок купити – він також підвищить ваші шанси пережити тривале відключення опалення.
Які речі варто докупити
Швидше за все, деякі предмети з цього списку у вас вже є, особливо якщо ви захоплюєтеся туризмом або будь-якою іншою аутдор-активністю. Але далеко не всі люди будуть так само підготовленими перед можливим блекаутом, як ви.
- Ліхтар. Для вирішення побутових питань цілком підійде звичайний налобний ліхтар, виставлений на мінімальну потужність. Головне для нього – можливість працювати безперервно понад 4 години та наявність акумулятора, який заряджається через стандартний USB-провід. Також корисною буде можливість використовувати змінні батареї.
- Павербанк. Пристрій, який має бути абсолютно у кожної людини, в якої є смартфон. А якщо врахувати, що оператори зв’язку також обіцяли надавати доступ до Інтернету навіть під час блекауту, користі від павербанка стає ще більше. Яку саме модель купувати? Наприклад, Reactor 60 від Skif Outdoor. Ця штука не дуже дорога, міцна, забезпечує 60000 мА/год і має кілька різних роз’ємів для підключення.
- Газовий пальник. Використовується і для приготування їжі, і для опалення приміщення. Щоправда, у другому випадку витрачає дуже багато палива. Є й більш просунуті варіанти – інтегровані системи приготування їжі та туристичні плити, але вони й дорожчі, і не такі універсальні. А якщо говорити про конкретику, то можна орієнтуватися, наприклад, на Skif Outdoor Burner 5.
- Термос. Бажано разом із термоконтейнером, щоб можна було зберігати і рідину, і заздалегідь приготовлену їжу. Критерії – щонайменше 4 години збереження тепла, міцність, компактність. Непоганий варіант – Skif Outdoor Caravanner Silver 2L. 2 літри, більше 24 годин утримання тепла, додаткові корисні функції.
- Спальний мішок. Взагалі – корисна у господарстві річ, особливо якщо вам доведеться приймати раптових гостей. А у разі блекауту корисним стане Skif Outdoor Morpheus Ultra. Легкий зимовий спальник у формі кокона з температурою комфорту -5 градусів Цельсія.
Висновок
Ми продовжуємо вірити у ЗСУ, сили ППО та наших енергетиків. Однак це зовсім не заважає нам робити конкретні дії з підготовки до можливих надзвичайних ситуацій. Особливо – тривалого відключення опалення та світла майбутньої зими. Так що слідуйте нашим порадам, купуйте правильне спорядження та контролюйте свої запаси – і зможете без особливих втрат пережити і цю зиму.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.