Як зонувати кімнату: 5 порад з оформлення

Зручним і комфортним зробити можна будь-яке приміщення, навіть якщо площа невелика. Забезпечується це за рахунок зонування.

Якщо ви вирішили до окремо взятій кімнаті у вашій оселі застосувати метод зонування, то перед тим, як займатися цим, потрібно зробити наступне: оцініть, які дії найчастіше ви робите в цьому приміщенні і як часто ви їх робите.

Наприклад, у вітальні найчастіше дивляться ТБ або приймають друзів. А в спальні сплять, упорядковують свою зовнішність і зберігають одяг і особисті речі.

Плануючи найближчим часом провести ремонт своєї квартири, насамперед потрібно визначитися з наступним: яким чином в квартирі розподілити зони, щоб зручно було б всім членам вашої родини.

Как зонировать комнату: 5 советов по оформлению

Один з п’яти прийомів зонування ви можете використовувати, щоб створити в окремо взятому приміщенні у вашій квартирі зручність і функціональність.

Прийоми зонування перерахувала експерт мережевого видання” БелНовости ” в області дизайну та інтер’єру Юлія Тичино.

1. Освітлення.

За допомогою використання всіляких освітлювальних приладів ви можете розділити приміщення на зони. Освітлення в кімнаті може бути розташованим окремо або бути вбудованого типу.

За допомогою даного прийому невелику кімнату можна розділити на зони. Правильно підібравши освітлення для приміщення, ви зможете вигідно підкреслити існуючу в кімнаті фактуру стін і стелі. Завдяки йому можна виділити колірну гамму створеного в кімнаті інтер’єру.

2. Перегородка.

Скориставшись даними прийомом, Ви отримаєте можливість відокремити від робочої зони громадську. Полку гратчастого типу може використовуватися для поділу кімнати на зони.

Її особливість полягає в тому, що по висоті вона тягнеться від підлоги до стельової поверхні. Вона досить функціональна, адже ніші в ній ви можете використовувати для зберігання предметів.

Гартоване скло в якості матеріалу для зведення перегородки також може використовуватися. На нього можна нанести кольорові зображення, щоб надати оригінальний вигляд. Ланцюгова штора теж може використовуватися в якості варіанту перегородки в кімнаті.

3. Багаторівнева система.

Багаторівнева система є ще одним методом зонування. Створити її можна, виконавши зміна рівнів підлоги і стельової поверхні в кімнаті. Конструкції з гіпсокартону застосовуються для створення переходів на стелі.

На підлозі з цією ж метою зводять подіум. Близько 70 см повинна становити його висота. Відокремити робочу зону від їдальні – ось що можна зробити завдяки подіуму. Якщо використовувати його в дитячій кімнаті, то можна ігрову зону відокремити від зони відпочинку.

4. Кольорове кодування.

Колір стелі, підлоги і стін можна використовувати для поділу кімнати на зони.

Головним тут є вмілий підбір кольору і структури, а також матеріалів, які будуть використовуватися для обробки. До того ж їх потрібно правильно використовувати в декорі.

5. Комбіноване зонування.

Застосовуючи даний прийом, ви легко зможете домогтися контрасту різних зон в приміщенні. При використанні даного прийому до процесу зонування потрібно підключити фантазію.

Ваші уподобання і смаки – ось на що варто орієнтуватися при виборі прийому для зонування кімнати. Необхідно оцінити плюси і мінуси кожного із способів, після чого приступати до реалізації власного плану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.