Півонія є однією з найдавніших рослин, які культивує людина. Завдяки відносно низьким вимогам ця рослина ідеально підходить для тих садівників, які хочуть мати красиву та барвисту територію навколо будинку, але не мають надто багато часу на її догляд.
Півонії в контейнерах в Yaskravaklumba – прекрасні рослини з чудовими квітами та сильним ароматом. Вони чудово виглядають на газонах або відкритих майданчиках, клумбах та квітниках. Також півонії в горщиках служать чудовою прикрасою балконів, терас та альтанок. Завдяки красивим, великим, ароматним квітам, півонії вже багато років є одними з найпопулярніших садових і балконних рослин в нашій країні.
- Півонії цвітуть розкішними квітами різних відтінків рожевого, червоного та білого кольорів, зустрічаються й квіти з жовтим забарвленням (правда, набагато рідше). В озелененні присадибних ділянок найчастіше використовується півонія китайська (лат. Paeonia lactiflora) вона відрізняється від решти будовою й розміром квітів, хоча зустрічаються також півонія лікарська (Paeonia officinalis) та півонія деревоподібна (Paeonia suffruticosa).
- Цвіте півонія китайська в червні (при сприятливій погоді цвітіння може розквітнути в кінці травня) – ранні сорти починають цвісти на початку червня, а пізні – навіть на початку липня.
Квіти півонії чудово підходять для зрізування у вазу. У цей період на базарах, ринках або вуличних кіосках у великій кількості представлені зрізані півонії – це одні з найкрасивіших квітів для букетів.
Вирощування півоній в горщику. Півонії на балконі та терасі
Якщо у вас немає власного саду, але є бажання насолодитися красивими суцвіттями півоній, можна виростити півонії на балконі або терасі. Для цього навесні слід купити півонії, що продаються в контейнерах. Після їх придбання рослини необхідно відразу посадити.
Кращими видами півоній для вирощування на балконі є китайські (P. chinensis) та лікарські (P. officinalis) сорти з запашними різнокольоровими квітами. Як і садові види, горшкові півонії дуже чутливі до пересадки. Крім того, їм потрібна досить велика ємність, через те, що їх коренева система зазвичай значно розростається.
Тому горщики або ящики, в які ми плануємо посадити півонії, повинні бути великими (близько 50-60 см в діаметрі). Не забуваймо про полив та підживлення рослин протягом сезону й правильний захист контейнерів з рослинами від зимових холодів.
Пам’ятайте, однак, що не кожен вид півоній в горщику буде рости так само рясно, як садовий сорт.
Півонія. Характеристика рослини
Півонії – трав’янисті багаторічні рослини сімейства півонієвих, до якого належить понад 30 видів. Деякі з них є декоративними рослинами, а деякі сорти (наприклад, півонія лікарська) мають цілющу дію. Спочатку півонії культивувалися в країнах з помірним кліматом, переважно в Європі та Азії. У Китаї кущові півонії вважаються щасливими рослинами. У США пелюстки півонії дуже часто їдять і навіть додають в десерти.
На велику популярність півоній впливає простота вирощування й довговічність рослини. Саджанці півоній бувають різних сортів. Самі півонії виростають до 2,5 метрів у висоту. Тому його часто відносять до деревних, кущових і кущистих півоній. Їх квіти мають різне забарвлення, але можуть бути й двоколірними.
Існує близько 33 видів півоній, які відрізняються формою та забарвленням квіток. Найбільш поширеними видами півоній є:
- Делавея – деревовидна півонія висотою близько 1 м, має папоротеподібні листя і червоні або жовті квіти;
- кущова – вид півонії характеризується великими розмірами, має форму куща, квіти: білі, рожеві та червоні, іноді вони бувають жовтими або різнокольоровими;
- Китайська – така півонія часто зустрічається в садах, досягає форми великого куща до 80 см, її квіти мають 20 см в діаметрі і бувають різноманітних кольорів;
- Лікарська – півонія з поодинокими великими квітками рожевого або червоного кольору.
Потаніна – яскравий представник деревовидних півоній, є достатньо великою рослиною, має дуже великі квіти, як у деревоподібних півоній, при цьому стебла трав’янисті. Його характерна риса – темні квіти, іноді коричневого кольору.
Саджанці півоній – що робити, щоб вони росли якнайкраще?
Півонії висаджують в родючий ґрунт, на захищений від вітру ділянці. Це рослини, які люблять тепло.
- При посадці слідкують за тим, щоб розсада була розміщена на глибині 15-20 см.
- Оскільки півонії є великими рослинами, їх слід висаджувати на відстані не менше 50-60 см одна від одної.
- Найкраще удобрювати рослину органічними добривами. Також слід регулярно поливати півонії, але помірно, щоб не залити листя і квіти. Це може призвести до їх відмирання.
- На рослини добре впливає прикореневе мульчування ґрунту, що запобігає втраті вологи та розвитку бур’янів навколо кущів.
- Кореневища півоній добре переносять зимівлю і є доволі морозостійкими.
Півонії – рослини, які можуть рости на одному місці багато років. Вони приносять масу задоволення й не вимагають кропіткого догляду.