Багато хто вірить в міф про те, що кішки є вельми живучими тваринами, яким не потрібен особливий догляд.
Це помилкове твердження.
Наші вихованці можуть бути схильні до ряду небезпечних захворювань. Поведінка власників теж часом не додає улюбленцям здоров’я.
Вважається, що кішка цілком може прожити не менше 20 років.
Як домогтися такого вражаючого результату
Не змушуйте кішку народжувати
Деякі люди купують породиста тварина тільки з однією метою: заробити з його допомогою кошти. Вони себе переконують, що розведення кошенят не шкодить вихованцеві.
Однак пологи шкодять організму.
Якщо тварина буде часто народжувати кошенят для продажу, то воно не зможе прожити довге життя навіть за умови розкішного харчування і регулярних медичних оглядів.
Тому не варто експлуатувати кішку: знайдіть більш гідний спосіб заробітку.
Не економте на їжі
Не всі власники розуміють, чому у кормів для кішок різна вартість. Справа не в маркетингу або “розкрученості” бренду: секрет криється в якості їжі.
Дорогі корми можуть похвалитися натуральним складом, багатим вітамінами і мінералами. Дешевий корм лише допомагає “набити шлунок” без будь-якої користі для здоров’я.
Деякі дешеві корми і зовсім завдають шкоди організму.
Не ігноруйте симптоми хвороби
Експерти вважають, що багатьох захворювань можна було б уникнути при своєчасній діагностиці. Не варто вірити в міфи про те, що у кішок “богатирське здоров’я”: подібне ставлення часто стає причиною летального результату або дорогого лікування.
При відсутності хронічних захворювань і генетичної схильності досить показувати молоде тварина ветеринара раз на рік. З літніми кішками з’являтися в медичній установі рекомендується в два рази частіше.
Гра
Не тільки для людини зайва вага є фактором розвитку небезпечних захворювань: кішкам ожиріння теж користі не приносить.
Тому грайте з вихованцем і стежте за його вагою.